Põltsamaal tähistatakse Karl August Hermanni sünniaastapäeva

 

Laupäeva õhtul tähistakse Põltsamaa kultuurikeskuses meie tuntud ühiskonna- ja muusikategelase ning kirjamehe Karl August Hermanni 170. sünniaastapäeva.

Põltsamaa kultuurikeskuse direktori Irja Targama sõnul sisustab paikkonnast võrsunud suurkuju tähtpäevale pühendatud kontserdi laulja ja laulupedagoog Pille Lill, kes on Karl August Hermanni otsene järeltulija. Koos temaga esinevad  flöödimängija Oksana Šinkova, tšellist Andres Lend ja pianist Lea Leiten.

“Karl August Hermannist kõneleb helilooja Alo Põldmäe.  Hermanni loomingust iseäranis populaarseks saanud  laule “Kungla rahvas ” ja “Süda tuksub ” laulame aga ühiselt,” ütles Targama.

“Rahvavalgustaja ja haritlane Karl August Hermann on üks kuulsatest inimestest, kes meie kodupiirkonnale tuntust on toonud. Tema mälestust on püütud ka väärikalt jäädvustada. Meie linn oli esimene, kuhu talle püsitati monument, mis avati 1935. aastal.  Lähiminevikus tähistati teeneka koduloolase Heino Joosti eestvedamisel Karl August Hermanni sünnikoht, ” ütles Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

Karl August Hermann sündis 1851. aasta 23. septembril Põltsamaa kihelkonnas Võhma külas ja suri 1909. aasta 11. jaanuaril Tartus.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus