Põltsamaal taas käsitöölaat

Põltsamaal on juba ammune traditsioon korraldada jõulude eel kultuurikeskuses ja selle ees käsitöölaat, mis meelitab kohale kauplejaid ja ostjaid nii Põltsamaa kandist kui kaugemaltki. Tänavune laat peetakse laupäeval, 6. detsembril ja selle reklaamimiseks leiti hea võimalus ka Selveri siseraadio kaudu. Nii kuulevad Põltsamaa käsitöölaadast lisaks Põltsamaale ka Jõgeva, Tartu, Paide ja Viljandi Selverite kliendid.

Põltsamaa kultuurikeskuse kunstilise juhi Vilve Pihti sõnul on laadale registreerunud pea 70 kauplejat nii Põltsamaa piirkonnast kui kaugemalt. Kui eelmisel aastal polnud ühtki laadamüüjat saartelt, siis seekord on kohal ka leivaküpsetaja Saaremaalt. Kohal on ka Põltsamaa laadalistele juba hästi tuntud Türi käsitöömeister Imbi Karu, kes oma kaupa müüb, kuid lisaks ka lahkelt käsitööalaseid nõuandeid jagab. Kultuurikeskuse telefon on jätkuvalt „punane” ja käsitöötegijate huvi Põltsamaa laada vastu väga suur.

Vilve Piht lausus, et üldiselt pakutakse laadal samasuguseid käsitööesemeid, mida siit varasematelgi aastatel osta on saanud, kuid tänavu on erilise käsitööna võimalik osta ka nukumööblit. Põltsamaa kandist on tulemas väga palju käsitöömeistreid, nende seas muidugi ka Põltsamaa Käsiteokoja rahvas.  

Mõned müüjad pakuvad oma kaupa kultuurikeskuse ees  platsil, kus eelkõige hakkavad silma toiduainetega kauplejad. Nii on sealt alati olnud võimalik osta ehtsat suitsusinki. Põltsamaa emadeklubi korraldab käsitöötubasid, laadalistele pakuvad meelelahutust isetegevuslased. Laadalepääsuks tuleb maksta üks euro ja iga laadaline saab kingituseks piparkoogi.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus