Põltsamaal suurenevad õpetajate ja kultuuritöötajate palgad

Põltsamaa linnavolikogu liikmed otsustasid teisipäevasel istungil tõsta 15 protsendi võrra õpetajate ja kultuuritöötajate palkasid.

Põltsamaa linnavolikogu esimehe Toivo Krooni sõnul sai ühisgümnaasiumiõpetajate, lasteaiaõpetajate, ringi- ja huvijuhtide, raamatukogutöötajate, logopeedide ja psühholoogide palga tõus võimalikuks peamiselt seoses 2005. aasta eelarve eduka täitumisega. ?Tulevikus on kavas selle valdkonna töötajate palku veelgi suurendada. Näiteks on eesmärgiks ühtlustada omavalitsusele alluva kooli õpetajate töötasu riigikoolide omaga,? märkis Kroon.

Põltsamaa linnavolikogu kinnitas ka rohkem kui 4 miljoni kroonise lisaeelarve, mis oli tingitud riigiraha täiendavast eraldamisest. Vastava raha laekumine võimaldab paigaldada uued aknad Põltsamaa Muusikakoolile ja lasteaiale Mari.

Linnavolikogu võttis vastu ka määruse ?Eluruumide alaliste kulude piirmäärade kehtestamisest toimetulekutoetuse määramisel?. Toivo Kroon märkis, et keskküttega korteris elavate inimeste küttekulusid hakatakse kompenseerima kuus senise 16 krooni asemel 22 krooni ulatuses m2 kohta. Ahiküttega korterite elanikele kütteperioodi vältel makstav kompensatsioon suurenes 2000-lt 3000 kroonile.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus