Põltsamaal saab nüüd kettagolfi mängida

Esmaspäevast saab kettagolfi mängida ka Põltsamaa ühisgümnaasiumi juures. Põltsamaa ühisgümnaasiumi projektijuhi Annika Kallasmaa sõnul üks on “süüdlastest”, miks mäng Põltsamaale jõudis, koolis IT spetsialistina töötav Janel Palm, kes on ise kettagolfihuviline. Kallasmaa oli teadlik E-Piima rahastatavast heategevuskampaaniast ja otsustas rahastamistaotluse esitada. Tänavu juunis saatis ta taotluse teele ning üsna pea saabus sellele positiivne vastus.

Ligi 2000 eurot maksnud kettagolfirajal pidasid avalahingu Põltsamaa ühisgümnaasiumi koolilastest, õpetajatest ja E-piima ühistu liikmetest koosnenud võistkonnad. Võitjaks osutusid kõige nooremad ehk üheksanda klassi õpilased.

“Ma poleks osanud ette kujutadagi, et see kettagolf nii kaasakiskuv on,” kiitis koolilastele avalahingus napilt alla jäänud farmerite võistkonna kapten, Epiima juhatuse esimees Jaanus Murakas, kelle sõnul on üleriikliku heategevusprojekti laiem eesmärk koolilastele huvitavat ja arendavat tegevust pakkuda. “Moodne tehnoloogia on väga hea, aga me tahame, et terve laste koolipõlv ei mööduks klassiruumis või ninapidi nutiseadmetes,” selgitas Jaanus Murakas E-piima farmerite ettevõtmise kandvat ideed. Põltsamaa Ühisgümnaasiumi direktori Aimar Arula sõnul on kettagolf kogu Eestis hoogsalt populaarsust koguv sportlik mäng, mida seni paraku Põltsamaal harrastada ei saanud. “Täna saame kettagolfi isegi kehalise kasvatuse tunnis rakendada, rääkimata uuest mõnusast vaba aja veetmise võimalusest, mis tervele Põltsamaa linnale rõõmu toob,” ütles Arula.

Praeguseks on vastavatud kettagolfi väljakut aktiivselt kasutatud õpilaste kehalise kasvatuse tundides. Kuid samas soovivad õpetajad, et lapsed ka vahetundides kettagolfi mängida saaksid. Samuti hakatakse väljakut kasutama kooli spordipäevadel ning õpilaste ja lapsevanemate ühisüritustel. Annika Kallasmaa kinnitas, et kooli juurde rajatud kettagolfiväljak leiab kindlasti aktiivset kasutamist ka edaspidi.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus