Põltsamaal remonditakse sotsiaalteenuste osutamiseks maja

Linnavolikogu sotsiaalkomisjoni esimehe Anne Kausi arvates võiks seda maja kasutada ka ajutise elamispinnana inimestele, kellel pole mitmesugustel põhjustel võimalik oma senises kodus elada.

Lossi tänav 47 asuv endine tervisekaitsetalituse hoone on praegu tühi ja vajab remonti. “Selle maja kasutuselevõtmine võimaldaks aga linna sotsiaalprobleemide lahendamiseks märksa avaramad võimalused luua,” ütles Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots. “Arvatavasti saaks siin rakendada päevahooldeteenust. Samuti oleks võimalus pakkuda majutust inimestele, kelle kodu hävinud tuleõnnetuses või kes makseraskuste tõttu senisest korterist välja on tõstetud. Samuti on vaja mõelda neile, kes kiiresti senisest turvalisemat elukohta vajavad. Niisuguste kriisiolukordade lahendamiseks praegu Põltsamaal võimalused puuduvad.”

Linnavolikogu sotsiaalkomisjoni esimees Anne Kaus märkis, et kõnealuse hoone uuendamine võimaldaks kindlasti lahendada mitmeid sotsiaalseid muresid, mis tekivad ka väikelinnades. Näiteks viimasel paaril päevalgi on tema sõnul paar pereema vajanud turvalisemat elukohta, kuhu tulla lapsega perevägivalla eest.

Sotsiaalkomisjoni aseesimehe Merle Mölderi sõnul võiks majja sisustada toad, kus saaksid päevasel ajal olla eakad ja puuetega inimesed, kes üksinda toime ei tule. “Sel juhul saaksid nende lähedased sagedamini kodust eemal viibida ja ehk töölegi minna. Ühtlasi oleks tarvis tagada puuetega inimestele võimalused nii enese kui ka pesu pesemiseks. Igati kasuks tuleb seegi, et tulevane sotsiaalkeskus paikneb SA Põltsamaa Tervis naabruses. Nii on seda maja hea külastada perearstidel, eriarstidel ja hooldustöötajatel,” lausus Merle Mölder, kes töötab SA Põltsamaa Tervis juhatajana.

Keskerakonna fraktsiooni liige Andres Vään tundis huvi munitsipaalomandusse taotletava maja renoveerimistööde maksumuse vastu ja küsis, kas sinna oleks võimalik ka sauna ehitada, sest paljudel Lossi tänava piirkonna eakamatel elanikel on vaevaline linna teises piirkonnas saunas käia. “Remonditööde maksumuse kindlakstegemiseks tuleb tellida ekspertiis. Nüüd, mil on teada volikogu positiivne seisukoht hoone munitsipaliseerimise suhtes, on sobiv aeg hakata ka sellega tegelema. Hoones on tarvis teha ümberehitustöid. Väljavahetamist vajavad ka küttekolded. Seni on maja köetud nii elektri kui ahjudega. Tulevase kütteliigi valimisel tuleb lähtuda ökonoomsusest,” rääkis linnapea Jaan Aiaots. Tema sõnul väärib edaspidi läbiarutamist ka sauna rajamine sellesse majja. Sauna ehitamist pooldab ka Põltsamaa tervishoiujuht Merle Mölder.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus