Põltsamaal raamatu ja roosi päevad

 

 

Möödunud sajandil, 1930. aastal tekkis Barcelona raamatukaupmehel romantiline idee, kuidas suurendada raamatute müüki ja inimeste huvi kirjanduse vastu. Kataloonia kaitsepühaku Püha Jüri päeval hakati tähistama raamatu ja roosi päeva, mil mees kingib naisele roosi ja naine mehele raamatu. Samast mõttest ajendatuna hakati Eestis raamatu ja roosi päeva korraldama 1998. aastast alates ning Põltsamaal 2000. aastast alates. Tänavused raamatu ja roosi päevad said Põltsamaa raamatukogus teoks 22.-24. aprillini.

Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu direktori Rutt Rimmeli sõnul pakkusid nad neil päevadel lugemishuvilistele soodsa hinnaga kasutatud raamatuid. Samal ajal toimus raamatukogu ruumides ka toalillede rohevahetus: kõik, kel kodus toalilli ülearu, võisid need raamatukokku tuua, et soovijad neid sealt endale viia võiksid. Praegu meil ju roosid veel ei õitse, toalillede vahetus toimus aga Põltsamaal juba kolmandat korda ning idee autorid olid raamatukoguhoidjad.  Kevadel istutatakse toalilli ümber ja alati jääb järele kasve või noori taimi, mida ära visata ei raatsita.  Nüüdseks on jõutud toalillede vahetuseni. Kui kellelgi on kodus mõni suurem toalill, mille ta tahaks ära anda, võib ta selle kohta info koos kontaktandmetega raamatukokku  jätta.

Päeva nimetusele kohaselt aitas seda sisustada Põltsamaa roosiaed, kust tuldi müüma mitmesuguseid aias kasvatatavaid taimi. Põltsamaa muuseum pakkus omalt poolt raamatukogus müügiks roositeemalisi suveniire ning käsitöötegijad roosikujulisi ehteid.

Põltsamaa raamatukogu külastas ka Mustvee linnaraamatukogu direktor Laidi Zalekešina, kes on rajanud väga kauni koduaia, mida on tunnustatud peaministri aukirjaga. Just aia kujundamise  teemal ta huvilistele näpunäiteid  ja informatsiooni jagaski.

 

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus