Põltsamaal räägitakse lemmikloomade tervisest

Laudaloomade asemel on paljudes kodudes nüüd teatavasti üks või lausa mitu lemmiklooma, kelle eest õigesti hoolitseda tuleb. Põltsamaa loomakliiniku töötajad korraldavad esmaspäeva, 12. novembri õhtul kliinikus teeõhtu, kus räägitakse koerte vanusega seotud terviseprobleemidest.  


Põltsamaa loomakliiniku juhataja Kaja Kivi sõnul on inimestel oma lemmikloomade tervise kohta väga palju küsimusi tekkinud, millele nad vastust soovivad saada. Nüüd avaneb lemmikloomapidajatel  võimalus hubases miljöös teetassi juures loomakliiniku töötajatega oma lemmikute tervisest rääkida ja sel teemal küsimusi esitada.

„Tõsisemad terviseprobleemid ilmnevad tavaliselt väga noortel ja väga vanadel loomadel. Kui inimesed ei tea, kuidas oma lemmiku terviseprobleeme märgata ning kuidas nende tervise eest hoolitseda, siis võivad nad midagi valesti teha,“ nentis Kivi. Sel põhjusel võibki looma tervis kehvem olla ja tema eluiga lüheneda.

Loomadel esinevad samasugused valud ja tervisehädad nagu inimestelgi ja neid tuleb osata märgata ning neist aru saada. Mõni vanem loom vajab näiteks kuni surmani valuvaigisteid. Kõiki niisuguseid probleeme Põltsamaa loomakliinikus korraldatavatel teeõhtutel selgitataksegi. Et kliinikusse mahub korraga umbes kümme inimest, tuleb korraldajatele  osalemissoovist ette teada anda.

Esmaspäeva õhtuks on kümmekond huvilist juba registreerunud, kolmapäevasel teeõhtul räägitakse samas aga eakate kasside tervisest.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus