Põltsamaal peetakse traditsioonilist käsitöölaata

Põltsamaa kultuurikeskusel on traditsiooniks korraldada jõulukuu esimesel laupäeval kultuurikeskuses ja selle ees käsitöölaat, mida kohalik rahvas eelkõige  jõululaadaks  peab.

Tänavune käsitöölaat toimub laupäeval, 5. detsembril ja sealt saab osta nii käsitööd kui kodumaist toidukaupa. Paljud, kes varasematel aastatel kaugemalt laadale müüma tulnud, teavad kinnitada, et Põltsamaal on käsitööesemed väga hinnas.  Laadalt leiab enamasti naiste valmistatud käsitööd,  kuid on ka puidust esemeid, sealhulgas nukumööblit, köögitarbeid, suveniire.

Põltsamaa kultuurikeskuse kunstilise juhi Vilve Pihti sõnul on käsitöölaadale registreerunud juba üle 70 kaupleja. Soovijaid oleks rohkemgi, aga ruumi napib ja mõnele müüjale on tulnud ka ära öelda.

Esimesed huvilised andsid endast teada oktoobri keskpaigas ja registreerumine kestis novembri lõpuni. Tänavu soovisid kauplejad endale rohkem müügipinda, samas sooviksid korraldajad, et laadale mahuks rohkem käsitöötegijaid.

Traditsiooniliselt on laada kavas meelelahutusprogramm. Kui varem on esinejateks olnud kohalikud isetegevuslased, siis tänavu on nende kõrval meelt lahutamas rahvamuusikud Anu Taul ja Tarmo Noormaa. Põltsamaa emadeklubi korraldab laadalistele töötoa, mis tegutseb kultuurikeskuse teisel korrusel. Üle paari aasta korraldatakse laadalistele ka lastehoidu, et emad-isad saaksid rahulikult ringi vaadata. Pilet laadale maksab ühe euro ja see on Vilve Pihti sõnul sümboolne, et saada teada laadakülastajate arvu.  Tavaliselt on külastajaid olnud  1000-1500, aasta tagasi oli see number 1300.  

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus