Põltsamaal peetakse roosipäeva

Roosisõprade infopäev algab hommikupoolikul, kui inimestel on võimalik omal käel roosiaiaga tutvuda, keskpäeval on ekskursioonid Küllike ja Rein Joosti ning Tiiu Samueli käe all. Ekskursioonide ajal on võimalik küsida giididelt rooside kohta kõike.

?Küsimused, millega meie poole pöördutakse, algavad rooside istutamisest ning lõpevad talvise katmisega,? rääkis roosiaia perenaine Küllike Joost.

?Praegu on just õige aeg sellist infopäeva korraldada, sest on rooside õitsemise kõrgaeg,? sõnas ta.

?Tavainimesed huvituvad rohkem informatsioonist, mis puudutab peenraroose. Eelmine roosikasvatuse infopäev oli linnaaednikele, kellele pakkusid rohkem huvi pargiroosid, mis nüüdseks õitsemist lõpetamas on,? rääkis roosiaia perenaine.

Tänavusel roosipäeval on esmakordselt kavas ka muusikaline programm. Ekskursioonide ajal loob  meeleolu akordionist Johannes Haav.

Mullu toimunud infopäeval oli osalejaid kaks-kolmsada, korraldajad loodavad tänavugi vähemalt sama palju huvilisi. ?Inimesed tulevad siia kogu vabariigist, Põltsamaal kasvab ju kõige rohkem erinevaid roosisorte üle Eesti,? tõdes roosiaia perenaine.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus