Põltsamaal peavad õhtused baarikülastajad dokumente kaasas kandma

Põltsamaa linnavolikogu korrakaitsekomisjon ja baari Fööniks esindajad leidsid lahenduse alaealiste joomarluse piiramiseks. Nimelt hakkavad turvatöötajad kontrollima kõikide õhtuste külaliste dokumente.

Linnavolikogu korrakaitsekomisjonini jõudis informatsioon, et baaris Fööniks viibivad nii mõnigi kord alkoholijoobes alaealised, keda on tabatud ka politseireididel. ?Korrakaitsekomisjoni koosolekul leppisime baari esindajatega kokku, et nende turvamees hakkab kontrollima kõigi noorte dokumente ja alla 18- aastasi noori baari ei lubata. Nii on välistatud oht, et mõni täiskasvanu alaealistele joovastavaid jooke ostab,? rääkis Põltsamaa linnavolikogu korrakaitsekomisjoni esimees, ettevõtja Toivo Kroon.

Ta märkis veel, et nädalavahetustel pärast kella kolme hommikul, kui pidu Fööniksis lõpeb, hakkab baari piirkonda kontrollima politseipatrull. See aitab ära hoida kaklusi baari ümbruses. Suvel alustavad Põltsamaal taas patrullimist abipolitseinikud.

Toivo Krooni sõnul on noorte alkoholipruukimine Põltsamaal viimasel ajal vähenenud. ?Noored on muutunud ettevaatlikuks, sest korrakaitsjatele alkoholijoobes vahelejäämise puhul trahvitakse väga suurte summadega. Pealegi suhtutakse Põltsamaa Ühisgümnaasiumis alaealiste alkoholipruukimisse väga taunivalt,? ütles korrakaitsekomisjoni esimees.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus