Põltsamaal pandi trassidele “nurgakivi“

 

Reedel pandi Põltsamaal pidulikult vee- ja kanalisatsioonitrasside ehitusele “nurgakivi” ja tänati projektile õla alla pannud inimesi.

Põltsamaa vee- ja kanalisatsioonitrasside ehitus käib 17 väikelinna veeprojekti raames. Kavas on laiendada biopuhasti, rajada puurkaev-pumpla koos veetöötlusseadmete ja reservuaariga, rekonstrueerida Lossi tänava reoveepumpla hoone, hankida survepesuauto ning tehnobuss avariitöödeks. Trasside ehitamise käigus paigaldatakse uut veetorustikku 18,3 kilomeetri ulatuses ning kanalisatsioonitorustikku 19,4 kilomeetri ulatuses. Pärast käimasoleva projekti lõppemist on vee- ja kanalisatsioonitrassidega varustatud umbes 98 protsenti Põltsamaa linna elanikest.

Kaevetöödega alustati tänavu aasta alguses Kannikese tänaval külmal veebruaripäeval, mil paukus 26-kraadine pakane.

Alguses tundus linnavolikogu esimehele Margi Einale kummaline, miks kaevamistööga just nii külmal ajal alustati. Ent samas sai ta aru, et küllap olid selleks paika pandud kindlad tähtajad. Samas polnudki pinnas jõudnud enne lume tulekut kuigi sügavalt läbi külmuda. Vastu kevadet, lume sulamise ajal oli kaevamistöid hoopis keerulisem teha.

Käimasoleva projekti raames saavad trassidega liituda ka Põltsamaa linnaga piirnevad Pauastvere ja Võhmanõmme küla elanikud. Samas loodab linnavolikogu juht, et lähiaastatel saab trassidega varustatud ka Kileküla suvilaterajoon.

Keskkonnainvesteeringute Keskuse juhatuse liige Kalev Aun avaldas lootust, et käsile võetud trasside uuendamine lõpeb ettenähtud tähtajal ülejärgmise aasta lõpus.

Auna sõnul on Põltsamaa linna biopuhastit mitmeid kordi “putitatud“ ja seetõttu ta loodab, et seekordse puhasti rekonstrueerimise järel võib see linnale ja piirkonnale vajalik objekt pikemat aega ilma tõsisemat remonti vajamata oma ülesandeid täita.

Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots loodab enda sõnul, et  linna vee- ja kanalisatsioonitrassid saavad korda mõne aastaga, kuid tegelikult on selleks kulunud tunduvalt rohkem aega. Seda enam tuleb nüüd linnapea sõnul väärtustada tulemust, milleni praeguseks hetkeks välja on jõutud.

OÜ Põltsamaa Varahaldus tegevjuht Kuldar Kipper lausus, et tema panus algatatud projekti ulatub kuue aasta tagusesse aega. Tal on selle aja jooksul olnud ka kõhklusehetki, kas projektist ikka asja saab.  Töid teeb Põltsamaa paremkalda linnaosas Nordecon Infra AS ja vasakkaldal Water Ser Ehitusjuhtimine OÜ. Järelvalvajana hoiab objektil silma peal Telora-E AS. 

Põltsamaa vee- ja kanalisatsiooniprojekt

*Kavas on laiendada biopuhasti

*Rajada puurkaev-pumpla koos veetöötlusseadmete ja reservuaariga

*Rekonstrueerida Lossi tänava reoveepumpla hoone

*Hankida survepesuauto ning tehnobuss avariitöödeks

*Trasside ehitamise käigus paigaldatakse uut veetorustikku 18,3 kilomeetri ulatuses ning kanalisatsioonitorustikku 19,4 kilomeetri ulatuses

*Praegu on Põltsamaa linnas veetorustiku pikkuseks 24,5 kilomeetrit ja kanalisatsioonitorustiku pikkuseks 34 kilomeetrit

*Praeguseks on umbes 60 protsenti Põltsamaa linna elanikest vee- ja kanalisatsioonitorustikega varustatud

*Pärast käimasoleva projekti lõppemist saab vee-ja kanalisatsioonitrassidega varustatud umbes 98 protsenti Põltsamaa linna elanikest

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus