Põltsamaal otsiti tulevasi oümpiavõitjaid

Põltsamaal Felixi spordihallis toimus pühapäeval noorte võistlussarja etapp vabamaadluses. Osavõtjaid oli üheteistkümnest Eesti ja Läti klubist, matil käis kokku 80 poissi ja tüdrukut, kes on sündinud 2003. aastal ja hiljem. Maadlustreenerite Mati Sadama ja Arved Külanurme eestvedamisel toimuva sarja deviisiks on “Eesti otsib tulevasi olümpiavõitjaid”.

Pühapäevastel võistlustel osalenud lapsed õpivad algklassides või käivad alles lasteaias. Selle vanuseklassi maadlusvõistlustega tehti Eestis algust möödunud aastal, kui Põltsamaal peeti esimesed Eesti laste karikavõistlused vabamaadluses. Põltsamaa SK Nipi treeneri Arved Külanurme sõnul on algklassid just see aeg, kus tuleks hakata maadlema, samas on aga nii noortel väga raske edukalt esineda näiteks juba aastaid toimuvas võistlussarjas Nublust Nabiks, kus teevad kaasa põhikooliealised (sel aastal 1999. aastal ja hiljem sündinud) noored. 

Järgmine etapp Koerus

<p />

Kui mullu piirdutigi vaid karikavõistlustega, siis tänavu otsustati lisaks 9. veebruaril Viljandis toimunud karikavõistlustele korraldada sellele vanuseklassile ka oma karikasari, mille avaetapp pühapäeval Põltsamaal toimuski. Sarja järgmine etapp toimub praeguste plaanide kohaselt 13. aprillil Koerus.

Põltsamaa SK Nipi maadlejatest pälvisid pühapäeval enim tähelepanu oma kehakaaludes teise koha saanud Egert Ast ja Sander Helmerand. Kehakaalus kuni 29 kg oli Egert Astil kümme ning Sander Helmerannal kehakaalus kuni 32 kg koguni viisteist konkurenti ning mõlemal tuli päeva jooksul pidada kuus kohtumist. Nii Ast kui ka Helmerand alistasid kindlalt viis vastast ning pidid väga võitluslikes matšides tunnistama vaid oma kaalu võitjate paremust. Sander Helmeranna kohtumine Väike-Maarja poisi Romanis Siimaniga, mille viimane võitis punktidega 18:8, oli nii mõnegi asjatundja hinnangul päeva parim vastasseis. Teise koha sai ka kehakaalus kuni 35 kg võistlenud Martin Suursaar, selles kaalus oli võistlustules seitse maadlejat.  

Põltsamaa noored maadlesid tublilt

Põltsamaa maadlejad said karikasarja avaetapil küll ka kaks esikohta, kuid need tulid väiksema osavõtjate arvuga kaalukategooriates. Kehakaalus kuni 47 kg tegid kaasa vaid Põltsamaa poisid Oliver Siilbek ja Sten Kundla, matši võitis Siilbek. Üle 40 kg kaaluvate tüdrukute hulgas Vladlena Steptšenkol konkurente ei olnudki.

Teistest Põltsamaa maadlejatest oli Sander Pikson kehakaalus kuni 26 kg neljas, Jasper Kivimägi kuni 35 kg kaaluvate poiste hulgas kuues ning Anette Palm kuni 40 kg kaaluvate tüdrukute hulgas viies.

Kõigi kehakaalude võitjad:

Poisid kuni 20 kg Keiro Asu (Viljandi Tulevik), kuni 23 kg Rene Talts (Viljandi Tulevik), kuni 26 kg Juhan Kristjuhan (Palusalu SK), kuni 29 kg Alans Treijs (Ferrum), kuni 32 kg Romanis Siiman (Väike-Maarja), kuni 35 kg Hanno Käärik (Põlva Lapiti), kuni 38 kg Ralfs Lukins (Ferrum), kuni 42 kg Edgars Juriksons (Ferrum), kuni 47 kg Oliver Siilbek (Põltsamaa), üle 47 kg Andri Matrov (Järvamaa).

Tüdrukud kuni 30 kg Diana Mizga (Ferrum), kuni 40 kg Heily Tiitus (MK Juhan), üle 40 kg Vladlena Steptšenko (Põltsamaa).

i

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus