Põltsamaal on käimas heakorrakuu

Heakorrakuul on oma aias lehtede ja puuokste põletamine kokkuleppel naabritega lubatud, mõistagi tuleb seejuures järgima tuleohutusnõudeid.

Joosti aiandis alustati istikute, kevadlillede, viljapuude, ilupuude ja -põõsaste müüki. Toimuvad ka mitmed üritused, näiteks talgud Põltsamaa lossihoovis ja kalmistul, millel tänavu nimi “Kevadprügi 2005". Talgud algavad 29. aprillil kell 15 ning sinna on oodatud kõik, kellele kodulinna heakord oluline on. Pärast koristustööd süüakse ühiselt talgusuppi, meisterdatakse prügiskulptuure ning esinevad muusikakollektiivid. Talgutele lähevad kindlasti ka linnavalitsuse esindajad, kinnitas Põltsamaa abilinnapea Tiit Kulu, samuti on iga-aastased aktiivsed koristustööde tegijad pensionäride ühenduse liikmed.

Kogu linn vaadatakse mai lõpus üle

7. mail on Põltsamaa Kultuurikeskuse esisel platsil aiandus- ja kaubalaat, kuhu saab registreerida kaupa müüma. Mõistagi oodatakse ka ostjaid-uudistajaid. Samasugust laata korraldati ka eelmisel aastal ning huvi selle vastu oli väga suur.

Mai lõpus võtavad Põltsamaa linna heakorra- ja keskkonnakomisjoni liikmed aga jalgrattad ning sõidavad läbi kogu linna. Vaadatakse üle nii individuaal- kui ka kortermajade, samuti ettevõtete ümbrused. Neile, kelle territooriumil heakord veel soovida jätab, kingitakse luuad.

Põltsamaa abilinnapea Tiit Kulu, kes koos haljastusspetsialisti Inge Angerjaga linna heakorra eest vastustab, ütles, et koos haljastusfirmaga Joosti Aiand ja töötutega korrastatakse ja muudetakse linna pidevalt ilusamaks.

Kõigepealt korjati sodi kokku peateedelt, korrastustööd hakkavad lõpule jõudma parkides, kus tööd olid üsna ulatuslikud, sest jaanuaritorm oli teinud palju kahju, murdes maha hulganisti puid.

Majaomanikud on hoolsad

Kolmapäevaks oli korrastatud kesklinna park, samuti kiriku ümbrus, samuti puhastati juba ka lossihoovi ning korda hakkab saama ka Uuemõisa park.

“Töötuid oleme kasutanud juba neli-viis aastat, nad on arvestatav tööjõud, keda saab operatiivselt kasutada,” ütles Kulu, lisades et nad tahavad tööd teha ja teevad seda hästi.

Bussijaama pandi kasvama võõrasemad, varsti alustatakse oma elu ära elanud liiklusmärkide vahetamist. Kulu sõnul on majaomanikud heakorrakuu mõtet tõsiselt võtnud ning hoolsasti oma õuesid ja aedu korrastama hakanud, paljud on selle tööga ka lõpule jõudnud.

 

Heakorrakuul saab:
*Korralikult kotti pandud lehed saab lasta tasuta ära vedada. Selleks tuleb registreerida Põltsamaa linnavalitsuse telefonil 77 52 513

* 28 aprillil on ohtlike jäätmete kogumisreid. Lähemat informatsiooni saab abilinnapealt Tiit Kulult telefonil 77 62 701

* Vanametalli äraandmiseks tuleks helistada telefonil 53 448 959 (Ivo Vilmann), tasuma vanametalli äraveo eest ei pea.

* Jäätmed (ehitusjäätmed, pinnas jne.) saab viia Kuningamäele. Eelnevalt tuleks kokku leppida OÜ Põltsamaa Greid telefonidel 77 62 265; 56 235 101 (toimub tavalises korras)

* Istikuid müüakse Joosti aiandis, samas saab nõu küsida ka viljapuude lõikamise kohta. Telefon 77 69 877

* Aianduse- ja kaubalaadal kauplemiseks saab registreerida telefonil 58 050 167 (Silvi Pärn)

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus