Põltsamaal meenutatakse Balti ketti

Konverentsil esitletakse tollaeaegseid sündmusi kajastavat ajalooraamatut. 15. aasta tagustest sündmustest räägib ajaloolane Kadri Must. Balti ketti meenutavad selle peakorraldajad Hagi Sein ja Andrus Höövel. Konverentsi juhib teleajakirjanik ja poliitik Enn Eesmaa.

Vaadata saab ka 20 minutilist dokumentaalfilmi, mis on valminud Kanal- 2s. Kultuurikeskuse fuajeesse seatakse Põltsamaa fotokunstnik Väino Valdmani eestvedamisel üles fotonäitus, kus võib vaadata ka fotosid jõgevamaalaste osalemisest Balti ketis.

?Balti kett oli erakordne sündmus tollases Nõukogude Liidus, mille organiseerimine nõudis suurt julgust ja riskivalmidust. Seda sündmust peaks talletama mälus erinevad põlvkonnad,? lausus üks Balti ketis osalenutest Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

Põltsamaa linnavolikogu liige ja Põltsamaa Kodu ja Põllutöökooli õpetaja Riho Laanes märkis, et Balti ketile pühendatud üritusi on Põltsamaal korraldatud juba viiendat aastat. Tema sõnul on üritust lubanud tulla kajastama ka Läti teleajakirjanikud.

Pärast konverentsi kultuurikeskuses minnakse Vabadussõja ausamba juurde, kuhu viiakse lilli ja süüdatakse küünlad

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus