Põltsamaal luuakse uut rahvatantsurühma

Põltsamaa kultuurikeskuse juurde luuakse uut noortele ja keskealistele mõeldud segarahvatantsurühma.

Uue tantsurühma loomise ühe eestvedaja Raivo Suni sõnul ei teki see päris tühjale kohale. Möödunud suveni tegutses  Põltsamaa kultuurikeskuse juures segarühm Nii ja Naa, kuid ühel hetkel tundus  paljudele selle rühma tantsijatele, et nad on välja jõudnud murrangupunkti. Üks osa tantsijaid otsustas mõnda aega pausi pidada või loobus, osal tantsurühma liikmetel tekkisid kõhklused, kuidas edasi minna. Sellises olukorras otsustati keerata uus lehekülg, moodustada uus  rahvatantsurühm ja oodatakse pikisilmi ka uusi huvilisi. Praegu on juba mõned paarid huvi tundnud, aga loodetakse kokku saada kaheksa tantuspaari,  mis on segarühma tavapärane suurus ja  lubaks neil ka osaleda suurematel pidudel, näiteks üldtantsupeol.

Ealiselt võiks tegemist olla seeniorrühmaga.  Loodavat tantsurühma hakkab juhendama Kaja Kivi, kes oli ka Nii ja Naa juhendaja. Esimene treening  toimub neljapäeval, 21. jaanuaril algusega kell 18 Põltsamaa kultuurikeskuses. Proovid hakkavadki ilmselt neljapäeviti toimuma.

Uuel tantsurühmal ei ole veel  nime, kuid mõned variandid on kaalumisel. Rühma asutajate sõnul tuleb uute tantsijate  varasem tantsukogemus kasuks, aga see ei ole kõige  olulisem. Nagu öeldud, otsustati alustada n-ö puhtalt lehelt, seepärast oodatakse kindlasti kaasa lööma ka selliseid tantsuhuvilisi, kel puudub varasem  kogemus.  

Esimesed kolm uue tantsurühmaga liituvat paari saavad esimeses proovis kingituse.

Raivo Suni võib oma kogemuste põhjal kinnitada, et tantsurühma kuulumine on hea võimalus sulanduda Põltsamaa kultuuriellu. Abielupaaridele pakub see head võimalust teha midagi koos ka väljaspool kodu.

Esimese sammuna on oluline, et rühma liikmed kokku saaksid, üksteist tundma õpiksid ja ühtlase tasemeni jõuaksid. Küll siis saab ka hakata pidama ka esinemisplaane.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus