Põltsamaal lõppevad tänavused suvekoolid

Tänavuste suvekoolidega alustati Põltsamaa muusikakooli juures juuli keskel. Nädal tagasi lõpetas kolmeteistkümnendat korda järjest peetud puhkpillimuusika suvekooli teine vahetus. Täna saab lõpule nii XII noorte keelpillimängijate kui kolmandat aastat korraldatud kitarristide suvekool, milles kokku osales üle saja noore väga erinevatest Eestimaa paikadest.

Kahe suvekooli tegevus kulges nii paralleelselt kui ka üheskoos. Kummalgi oli teisega võrreldes oma eripära ja erinev töökorraldus, ühised olid aga õhtused ettevõtmised ja mitmed ülesastumised kontsertidel. Varasemate aastatega võrreldes oli koosmängu seekord mõneti rohkem.

Neljapäeval oli traditsiooniline ühine kirikukontsert, kus esinesid mitmed ansamblid, triod, kvartetid jne. Tänasel lõppkontserdil on kuulajatel võimalik noorte muusikute esituses nautida mitmekesist muusikat klassikast ja vanamuusikast kuni operetimeloodiateni.

Mööduvasse nädalasse mahtus peale rohkete proovide nii mõndagi alates Tallinna Keelpillikvarteti muusika kuulamisest teisipäeval, laagrirahva enda ülesastumistest vabal laval ja kontsertidest muusikakooli saalis kuni spordiõhtute ja muude huvitavate ettevõtmisteni. Lähemalt tuleb kõigest juttu juba mõnes edaspidises lehenumbris.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus