Põltsamaal läks katel päris keema

Eile avaldati Põltsamaa vallavolikogus umbusaldust vallavolikogu esimehele Margus Möldrile. Ennekõike heitis opositsioon esimehele ette seda, et opositsiooniga ei arvestata ning nende eelnõusid päevakorda ei võeta. Ning selleks, et end viimaks kuuldavaks teha, otsustasid üheksa valimisliitu kuulunud liiget vallavolikogu istungile üldse mitte kohale tulla.
See tähendab, et vaid loetud kuud enne kohalikke valimisi üritatakse veinipealinnas võimu pöörata. Märgid on sellest juba ammu rääkinud ja tähelepanelik silm märkab ammu kerinud rahulolematust.
Kas midagi nii lühikese ajaga muuta on võimalik? Ilmselt mitte. Kuid jõulise sõnumi annab see valitsejatele küll: ei tasu mugavaks ega arrogantseks muutuda, sest valija on see, kelle jalad oma viimase sõna ütlevad. Ka ei tasu selga pöörata valimisliitudele, kelle jõud on kohati suurem kui kohalikes omavalitsustes kiputakse arvama. Pole välistatud, et kogukonnale olulistest inimestest, kes end kindla partei pingiga siduda ei soovi, saavad uutel valimistel kaalukeeled.
Poliitiliste võitluste esimene etapp on kindlalt avatud, nüüd tuleb vaid selget silma hoida ning osata õiged otsused valedest eraldada. Seega tuleb valijal eriti tähelepanelik olla. Samas on kindel, et kui kord käärima on läinud, siis tülisid tagasi enam võimalik keerata ei ole. Järgmised kuud näitavad, millised võimuvahekorrad Põltsamaal tekivad. Selge, et opositsiooni eiramisega valitsedes kaugele ei jõua.

 

blog comments powered by Disqus