Põltsamaal korraldatakse lumekoristustalgud

Teisipäeval korraldab mittetulundusühing “Saha ja Labida Liit ” Põltsamaal üldrahvalikud lumekoristustalgud, kuhu kutsutakse osalema kõiki vabatahtlikke, vaatamata nende rahvusele ja erakondlikule kuuluvusele.

“Möödunud nädalal kattus ka Põltsamaa linn tohutu lumevaibaga. See tõestas veelkord, et vaatamata vabariigi valitsuse jõupingutusele võib lumi maha sadada täiesti ootamatult ning pealegi ebatavalisel ajal. Arvestades eeltoodut, otsustasime kodanikualgatuse korras luua mittetulundusühingu “Saha ja Labida Liit”, mis esimese sündmusena korraldab üldrahvalikud lumekoristustalgud,” rääkis organisatsiooni esimees Robert-Martin Jäine. Tema sõnul on plaanis töötada sellise tempoga, et Põltsamaale ei jääks enam kübekestki lund.

Lumekoristustalgud algavad Põltsamaa Puhkpilliorkestri kontserdiga, kes esitab avamängu ooperist “Talvemuinasjutt”. Seejärel suunduvad vabatahtlikud erinevaid tööriistu kasutades lund koristama. Koristatud lume paigutamiseks on kohalik ettevõte “Leitnant Schmidti nimeline tehas” valmistanud spetsiaalsed kastid, millega toimetatakse lumi Mällikveres asuvasse jäätmekäitlusjaama. Lumekoristajaid toitlustavad Põltsamaa Ametikooli kokanduse eriala õpilased.

Tööpäev lõpeb pidustustega Kördiööbiku pargis, kus avatakse Tauno Kangro uus monumentaalskulptuur “Linda lund koristamas”.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus