Põltsamaal korraldatakse laste suvekool

Põltsamaa emadeklubi aktiivsed liikmed Annika Kallasmaa ja Mari-Liis Kolk korraldavad 11.-14. augustini Põltsamaa emadeklubi majas 6.-7aastastele lastele suvekooli. Seal tegeldakse muusika, liikumise, näitlemise, joonistamise ja meisterdamisega. Annika Kallasmaa sõnul on emadeklubi  varem lastelaagreid korraldatud, ent nemad on täiesti uued eestvedajad ja nimetavad seda suvekooliks, sest seal valmistatakse ka koolieelikuid nende esimeseks kooliaastaks ette.


Annika Kallasmaa lausus, et korraldajad ei taha kõike suvekoolis toimuvat lastele nö ette kirjutada, vaid nad ootavad, et lapsed ka omalt poolt ideid välja pakuksid, mida teha ja kuidas oma mõtteid teoks teha. Eesmärk on pakkuda rakendust eelkõige laste loovusele. Koolis töötavate inimestena on Annika Kallasmaa ja Mari-Liis Kolgi sooviks näidata lastele, et koolis saab ka teistmoodi ja praktilisemal moel õppida ja seostada teooriat igapäevase eluga.

Kallasmaa sõnul arvasid nad alguses, et piirduvad kuni 12 osalejaga, ent nüüd, kus nad ka omad lapsed on kaasanud, loodavad nad pakkuda suvekoolis osalemise võimalust kuni 20 lapsele. Pühapäeval oli registreerimine suvekooli alles alanud, registreerunuid oli seitse  ja keeruline ennustada, kui suur on huvi. Korraldajad tahavad, et hiljemalt 10. augustiks oleks neil osaleda soovivate laste arv teada.

Esmaspäeval, 10. augustil kohtuvad Põltsamaa emadeklubi hoones suvekoolis osalevad lapsed ja nende vanemad  korraldajatega. Suvekoolis valmistutakse ka 16. augustil Põltsamaal toimuvaks kohvikutepäevaks, kuhu tuleb appi suuremaid lapsi.

Annika Kallasmaa sõnul neil ettevõtmiseks projektiraha saada ei õnnestunud ja nad loodavad, et tulevad toime 20eurose osalustasu ning MTÜ Põltsamaa Emadeklubi toetusega. Suvekooli tegevusjuhendajad teevad seda tööd peaaegu tasuta. Mari-Liis Kolgi sõnul tuleb näitlemist juhendama Katre Põder ja joonistamist Ingrid Grünvald. Esialgne kokkulepe on olemas veel teistegi juhendajatega.

Annika Kallasmaa lausus, et kui tänavuse suvekooli ettevalmistusteks nappis aega, siis tuleval aastal tahavad nad selleks juba oluliselt põhjalikumalt valmistuda.

TOOMAS REINPÕLD 

blog comments powered by Disqus