Põltsamaal korraldatakse ettevõtluspäevad

Põltsamaal on traditsioon  kevadel ettevõtluspäevi korraldada.  Teisipäeval kogunes Põltsamaa linnavalitsuse ruumesse töörühm, kes arutas aprillis peetavate Põltsamaa ettevõtluspäevadega seotud küsimusi.

Põltsamaa linnavalitsuse spetsialist majandusnõuniku alluvuses Loreida Küppas ütles, et 10. ja 11. aprillil peetavate ettevõtluspäevade esialgne päevakava on paigas, kuid tuleb veel kindlasti muudatusi. Registreerunud on mitmeid ettevõtteid, kes saavad soovi korral Põltsamaa ametikooli uues praktikahoones enda kasutusse väikese boksi, kus oma firmat tutvustada.  Teisipäevase seisuga oli ettevõtluspäevadele registreerunud Põltsamaa Felix AS, Vali Press OÜ, Bueno OÜ, Eesti Töötukassa Jõgevamaa esindus ning TK Team Eesti AS.

Üritus algab plaani kohaselt ühise jalutuskäiguga Põltsamaa linnast ametikoooli juurde, ehkki see pole veel päris kindel. Linnavalitsuse majandusnõunik Maimu Kelder pakkus välja, et ettevõtluspäevale võiks kutsuda osalema tulevase haridusministri Jevgeni Ossinovski. Ettevõtluspäeva avamine on plaanitud kella üheteistkümneks, päeva juhib ametikooli auto eriala kutseõpetaja Margus Kastor. Päevakavasse kuulub ka ringsõit mööda Põltsamaa piirkonna ettevõtteid. Loreida Küppas lisas, et ühes ettevõttes  võiks viibida umbes 30-40 minutit.

Koosolekut juhatanud linnavolikogu esimees Andres Vään tõdes, et ajakava võiks olla paindlik. Teisalt peab arvestama sellega, et igale külastatavale ettevõttele teatatakse orienteeruv aeg, mil neile külalised tulevad. Majandusnõunik Maimu Kelder pakkus, et külastatavaid ettevõtteid ei tohiks olla rohkem kui neli.  Tulenevalt sellest, et ettevõtluspäevad toimuvad Põltsamaa ametikooli juures, hakkab linna ja ametikooli vahet sõitma buss. Loreida Küppas ütles, et bussiliiklus tuleks kindlate kellaaegadega reguleerida, et inimesed teaksid, millal linnast ametikooli juurde pääseb ning sealt jälle tagasi sõita saab. Küppase sõnul võiks plaanida busside sõidugraafiku selliselt, et kui jalutuskäiku linnast ametikooli juurde ei tule, siis võiks esimene buss linnast välja sõita kell kümme. Sealt tagasi linna võiks esimene väljumine olla kell kolmveerand kaks. Need on siiski esialgsed mõtted ning kuidas bussid tegelikult liikuma hakkavad, selgub alles mõne aja pärast.

Ettevõtluspäevadel on võimalik tutvuda ka Kaitseliidu masinate ja relvadega. Kaitseliidu Jõgeva Maleva Põltsamaa Üksikkompanii pealik Enno Ottis lausus, et nemad esitlevad ametikooli juures viit suuremat masinat, sealhulgas üht BTRi. Näidatakse ka käsitulirelvi. Enno Ottis ütles, et Kaitseliit tegeleb ka toitlustamisega. Selles osas loodetakse ametikooli abile, kes supi valmis keedaks ning naiskodukaitsjad on seda valmis kohapeal jagama. Kaitseliit kavatseb üles panna ka paar suuremat telki. Kaitseliidu üksikkompanii juht ütles, et kõik jõustruktuuride esindajad võiks oma tehnikaga koondada ühte kohta.

Ettevõtluspäeval osalevad ka politsei ja päästeteenistuse töötajad.

Piirkondliku ajalehe vahel plaanitakse välja anda ettevõtluspäevi tutvustav lisaleht, mis peaks valmis olema hiljemalt 28. märtsiks ja see võiks ilmuda lehe vahel kolmapäeval, 9. aprillil. Ettevõtluspäevade töörühm saab kokku veel 25. märtsil.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus