Põltsamaal kõlas poistelaul

26. veebruaril kõlas Põltsamaa ühisgümnaasiumi saalis 32 poisi rõõmus lauluhääl, sest peeti Eesti Meestelaulu Seltsi poolt ellu kutsutud poiste- solistide Jõgevamaa eelvoor.

Korraldusliku poole võttis enda kanda muusikaõpetaja Meeli Nõmme oma abilistega. Tervitussõnad ütles kooli direktor Aimar Arula, kes soovis poistele julget häält ja pealehakkamist ning kinnitas, et solist olla on uhke ja hää.

Annelii Traks, Õie Aruoja ja Kristjan Õmblus pidid oma teravdatud kuulmisega üles leidma kõikidest kõige paremad, ilmekamad, julgemad, puhtama intonatsiooniga ja artistlikumad lauljad. Iga vanuserühma parimatel on võimalik osaleda juba 14. märtsil Viljandis peetavas poolfinaalis.

17-20- aastaste vanuserühmas osales kolm Põltsamaa kooli tublit lauljat – vennad Miikael ja Mattias Haamer, kes omavahel jagasid I ja II kohta, ning Rando Oja.

Tublidele edasipürgijatele jääb soovida okast kurku!

Sellel musikaalsel päeval osales lauljaid kokku kaheksast Jõgevamaa koolist ( Jõgeva põhikool, Põltsamaa ühisgümnaasium, Tabivere põhikool, Laiuse põhikool, Pisisaare algkool, Siimusti lasteaed-algkool, Sadala põhikool) ja viiest lasteaiast: Palamuse “Nukitsamehest, Põltsamaa “Marist” ja “Tõrukesest”, Jõgeva lasteaedadest “Karikakar” ja “Rohutirts”.

Aitäh kõigile osalejatele, õpetajatele, kes aitasid lauljaid poisse ette valmistada, tublile žüriile, Põltsamaa ühisgümnaasiumile lahke vastuvõtu eest ning toredate etteastete eest kooli bändidele, nii noorematele kui vanematele!

Toimunud laulupäeva korraldamisele aitas kaasa Jõgevamaa Omavalitsuste Liit.

MARE TALVE

Kuni 7- aastased

I koht Lauri Vilde, Põltsamaa lasteaed “Mari” (õpetaja  T. Kaeramaa)

II koht Karl Pärtel, Tabivere põhikool (T. Saariste)

III koht Oskar Kull, Palamuse lasteaed “Nukitsamees” ( M. Tamm)

8-9-aastased

I koht Pent Matti Mets, Põltsamaa ÜG (M. Nõmme)

II koht Jakob Vilhelm Maikalu, Põltsamaa ÜG ( M. Nõmme)

III koht Keito Lepistu, Pisisaare algkool (M. Nisu)

10-11- aastased

I koht Sten Kundla, Põltsmaa ÜG ( M. Nõmme)

II koht Aron Rohtla Põltsamaa ÜG ( M. Nõmme)

III koht Ranel Kase Laiuse põhikool (U. Minajev).

blog comments powered by Disqus