Põltsamaal kõlab taas klassikaline muusika

Viisteist aastat tagasi alustati Põltsamaa lossihoovis klassikalise muusika kontsertide korraldamist. Põltsamaa kultuurikeskuse direktori Irja Paavo sõnul oli tegemist “Suveõhtu kontserdiga”, mis osutus väga menukaks. Klassikalise muusika kontserdid jätkusid kuni 2001. aastani ja neid korraldati lausa mitmel päeval. Ühtekokku on Põltsamaa lossihoovis teoks saanud kuus klassikalise muusika kontserti ja laupäevane ooperigala saab olema arvult seitsmes. Vahepealsetel aastatel on korraldatud ka džäss- ja rahvamuusika kontserte.

Aastast 2004. hakati Põltsamaa lossihoovis toimunud kontserte korraldama nimetuse all Põltsamaa Fest.

Põltsamaa kultuurikeskuse direktori Irja Paavo sõnul on nemad kontserti korraldamiseks valmis. Pinkide ja helitehnika paigaldamisega alustati juba eile lõuna ajal. Kontserdi publiku jaoks saab lossihoovis olema 1800 istekohta. Maksimaalne arv kontserdi külastajaid oli Põltsamaal klassikalise muusika kontserti kuulamas 2002. aastal, mil kahe õhtu peale müüdi välja üle 6900 pileti. Homme toimuvaks ooperigalaks on praeguseks välja müüdud enam kui pooled lossihoovi istekohtadest.

Põltsamaa linnavalitsuse majandusnõuniku Maimu Kelderi sõnul on ka lossihoovis paiknev lava nüüdseks täiesti korda saanud. Lava põrandaosast pool vahetati välja juba Põltsamaa lossipäevaks. Nüüd on korda tehtud ka lava kaarja  metallkonstruktsiooni peal paiknev katus. Sinna paigaldati täiendav vineerist alus, millel on tugev tent.

Täna õhtul Põltsamaa lossihoovis toimuval ooperigalal astuvad kuulajate ette Vanemuise teatri sümfooniaorkester ja solistid ning solistid Moskva Novaja Opera teatrist, samuti Eesti Rahvusmeeskoor. Ooperigalat juhib Arne Mikk. Dirigendipulti astuvad maestro Eri Klas ja Mihkel Kütson.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus