Põltsamaal kõlab hea puhkpillimuusika

Põltsamaa kultuurikeskuses saab homme taas kuulata head puhkpillimuusikat: kell 13 annavad seal norra dirigendi Kjell Olav Martinseni juhatusel ühiskontserdi puhkpilliorkester Türi, Põltsamaa Ühisgümnaasiumi puhkpilliorkester ja Põltsamaa linnaorkester.

Kontsert saab teoks Türi puhkpillinädala raames. Sellist nädalat korraldatakse seal juba neljandat aastat ning iga kord on koos kohaliku orkestriga osalema kutsutud mõne teise paiga orkestreid. Seekord siis tehti koostööettepanek kahele Põltsamaa orkestrile.

Kontsertidel, mis toimuvad pühapäeval Põltsamaal ja Türil (seal algab see kell 18), kantakse ette kümme orkestrite jaoks täiesti uut pala. Need õppis kumbki orkester algul oma kodustel proovidel enam-vähem selgeks, lõpliku lihvi annab neile aga puhkpillinädala ühismängimiste käigus Kjell Olav Martinsen. Kolmapäeval oldi koos Türil, neljapäeval ja reedel Põltsamaal ning täna jälle Türil.

„Üheks stiimuliks, mis ajendas türilaste pakkumist vastu võtma, oligi võimalus täiendada oma repertuaari ühekorraga kümne uue looga,” ütles Põltsamaa puhkpilliorkestrite dirigent Urmas Mägi. „Nende hulgas on Bachi ja Griegi klassikalisi helitöid, aga ka häid marsi-, samba- ja svingirütmis lugusid ning eurolaulegi, Norra mullune Eurovisiooni võidulugu kaasa arvatud.”

Lugude partituurid on ostetud Skandinaaviamaade suurimalt puhkpillimuusikakirjastuselt Norsk Noteservice AS.

Puhkpillinädala kunstiline juht Kjell Olav Martinsen on 45-aastase staazhiga dirigent. Ta on alates 1985. aastast Norra Riikliku Muusikaakadeemia õppejõud ning on tegutsenud paljude Norra, Hollandi ja Inglismaa professionaalsete puhkpilliorkestrite külalisdirigendina.

Puhkpillinädala viivad läbi Türi kultuurimaja ja Türi Muusikakool programmi Leader toetusel. Puhkpillinädala kontserdid on kuulajaile tasuta.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus