Põltsamaal jõekalda puhastamise talgud

Peatsel talgupäeval lööb kaasa ka seltskond, kes asub puhastama AS Põltsamaa Felix territooriumi lähistele jäävat Põltsamaa jõe kallasrada. Kallasraja puhastamine toimub Uue-Põltsamaa Mõis OÜ eestvedamisel.

Talgujuhi Iiri Saare sõnul on Uue-Põltsamaa Mõis ja MTÜ Põltsamaalane seotud nii Uue-Põltsamaa mõisa kui tulevase Kosmopargi arendamisega ja need mõlemad objektid paiknevad kallasraja läheduses. Nii muutuks kaunimaks ka linnapilt ning korrastustööde järel peaks kallasrajal jalgsi liikuda saama.

Tänavused talgutööd on raskemat sorti, seepärast oodatakse sinna eriti just mehisemat tööjõudu. Oodatud on ka tehnika ettevõtjatelt. Suuremad ja tugevamad asuvad puhastama jõeäärset rada, lapsed ja kõik teised saavad puhastada teisel pool jõge asuva Uue-Põltsamaa mõisa pargi teid, koristada  kuivanud puuoksi ning muud prahti. Kaasa palutakse võtta oma reha, saag, töökindad ja soovitavalt ka kaitseprillid. Riietuda tuleks loomulikult vastavalt ilmale. Eile keskpäevaks oli ennast sellele tööle registreerinud seitse inimest, kuid tavaliselt on Uue-Põltsamaa mõisa eestvedamisel korraldatud talgutele tulnud mitukümmend inimest.

Iiri Saar lausus, et ainuüksi tema pere osaleb talgutel nelja inimesega ja talle on ka juba helistatud ning endast teada antud. Iiri Saar usub, et mõnikümmend talgulist tuleb kindlasti kohale. Üks järelhaagisega traktor on samuti appi tulemas, lisaks saemehed ja võsalõikuritega tegutsejad.

Talgutööle siirdutakse Uue-Põltsamaa mõisahoone juurest üle rippsilla rongkäiguga. Osalejatel soovitatakse kaasa võtta kirevad lindid, dekoreeritud rehad jmt. Talgulistele pakutakse lõunasuppi ning vahepalaks pirukaid ja õunu.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus