Põltsamaal jätkab senine linnapea

Põltsamaa linnavolikogu  17 liikmest andis Jaan Aiaotsale oma poolthääle 14 ning vastu oli kolm volikogu liiget.

Seega jätkab linnapeana Jaan Aiaots.

Aiaotsa kandidatuuri esitas volikogu liige Raul Kirsel, rohkem  kandidaate välja ei pakutud. Jaan Aiaots lausus, et viimased 10 aastat on ta seotud olnud Põltsamaa linnaga. Ta näeb eeloleva valitsemisaja vältel vajadust hoida linna arengut sel moel, et see ei väljuks rahalistest piiridest ja võimalustest. Põltsamaa on olnud ja peab ka tulevikus jääma piirkonna tõmbekeskuseks, kus on hea elada, lapsi kasvatada ning tööd teha.

Linnavolikogu liige Margus Ääremaa küsis Jaan Aiaotsalt, kus ja millal oleks võimalik tutvuda Põltsamaa linnavolikogu 8. koosseisu koalitsioonilepinguga. Talle vastati, et koalitsioonilepe avalikustatakse pärast linnavolikogu praeguse koosseisu teise istungi toimumist.

Linnavolikogu liige Anti Orav märkis, et kahjuks ei kasutanud linnapeakandidaat ära kogu aega, mille jooksul tal oleks olnud võimalus oma plaane ja mõtteid linna arengu ja tulevikuväljavaadete tutvustamiseks kasutada, vaid rääkis oma lühikeses sõnavõtus pigem minevikust. Orav näeb Põltsamaa linna negatiivse küljena tõsiasja, et linna elanike arv väheneb tempos umbes 50 inimest aastas. Kui selline “areng” jätkub, siis on linnas nelja aasta pärast tänasega võrreldes 200 elanikku vähem. Aiaots lausus, et tema hinnangul on Põltsamaal nelja aasta pärast 4150 elanikku.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus