Põltsamaal jagati sünnimedaleid

Seekordsele  väikeste linnakodanike vastuvõtule oli maakonna keskraamatukokku Põltsamaal kutsutud 15 last — kümme tüdrukut ja viis poissi. Vastuvõtule kutsutud lastest vanim oli sündinud möödunud aasta 11. novembril ja noorim oli ilmavalgust näinud käesoleva aasta 7. aprillil.

Põltsamaa linnasekretäri Tiia Vahteri tähelepanekute järgi on vastsete ilmakodanike seas tavaliselt poisse rohkem olnud.

Hiljuti sündinud lapsi ja lapsevanemaid õnnitlenud maakonna keskraamatukogu juhataja Rutt Rimmel lausus, et hiljuti perre juurde tulnud ilmakodaniku ja tema vanemate jaoks on beebiaeg väga põnev aeg ja pakub nii muresid, kohustusi kui ka rõõme.  Sünnimedalite kätteandmine raamatukogu ruumides on tähenduslik, sest algab ju elu tõsisemate tarkuste kogumine ikka raamatutest. Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots oli samuti seda meelt, et raamatukogu sobib selleks pidulikuks sündmuseks, sest just selle hoone vanemas osas on kunagi tähtsaid koosolekuid läbi viidud, aga ka meeleolukaid pidusid peetud.

Jaan Aiaots rõhutas, et lapse kasvatamisel nähtud vaev ja tehtud töö tasub ennast hiljem kuhjaga. Tema sõnul kogevad seda need, kelle lapsed juba täiskasvanud inimestena kodu külastades oma vanemaid rõõmustavad ning abistavad.

Põltsamaa linnasekretäri Tiia Vahteri sõnul sai sünnimedalite kätteandmise traditsioon alguse juba nõukogude ajal, siis oli selle kombetalituse eesmärk hoida lapsed eemale kiriklikust ristimisest.

Linnasekretär rääkis, et vastavalt aasta jooksul linnas sündinud laste arvule antakse sünnimedaleid üle üks või kaks korda aasta jooksul. Ühele vastuvõtule kutsutakse üle paarikümne lapse. Sünnimedali esiküljel on lapse sünniaeg, teisel poolel on kirjas lapse ees- ja perekonnanimi.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus