Põltsamaal ja Jõgeval tervitati noorimaid linnakodanikke

Reedel andis Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots kolmekümnele poole aasta vältel sündinud lapsele kätte medalid ?Sündinud Põltsamaal” Pidulik tseremoonia korraldati traditsiooni kohaselt pastoraadihoones.  “Sünnimedalite üleandmine toimub Põltsamaal tavaliselt kaks korda aastas: enne jaanipäeva ja enne jõule. Seekord said medalid 18 poissi ja 12 tüdrukut. Noorimate linnakodanike hulgas olid mitmedki põliste ja ammutuntud nimedega lapsed: Jaagup, Jaanus, Karl, Maria.  Samuti oli lastele pandud moodsamaid nimesid: nagu Grettel Lisett, Raian, Gerlin-Anette  ja Iiris Karin,”  rääkis Põltsamaa linnasekretär Tiia Vahter.  Tema sõnul sai medali ka laps, kes oma peres arvult seitsmes. Mitmesse peresse oli sündinud ka kolmas laps.

?Olen tänavu registreerinud 11 sündi rohkem kui eelmise aasta samal perioodil,” teatas linnavalitsuse registripidaja Liia Ots.

Linnapea Jaan Aiaots avaldas arvamust, et sündivust Põltsamaal on suurendanud elukeskkonna stabiilsemaks muutumine ja uute töökohtade loomine mitmes ettevõttes.

Pühapäeval oli aga Jõgeva kultuurikeskuses linnapäevade raames vastuvõtt   linna noorimatele kodanikele. Linnapea Viktor Svjatõ?ev õnnitles aasta vältel sündinud 56 last ja nende vanemaid. Taolist pidulikku koosviibimist on Jõgeval korraldatud juba aastaid, kuid tänavu kingiti esmakordselt igale lapsele kruus, millele on graveeritud tema nimi.

Hõbelusikad said aga need vastsed linnakodanikud, kes on oma peredes vähemalt kolmandad lapsed.

?2005. aastal sündis Jõgeval lapsi rohkem kui  2004. aastal. Loodame, et ka tänavune aasta kujuneb sündide poolest rikkaks,” ütles linnapea Viktor Svjatõ?ev.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus