Põltsamaal hakatakse renoveerima tulevast linnavalitsuse hoonet

Praegu töötab Põltsamaa linnavalitsus Kesk tänav 3 asuvas hoones, mida renditakse eraomanikelt vendadelt Susidelt. Rendileping lõpeb tänavu novembris ja omanikud on hoone müüki pannud.

Põltsamaa linnavalitsus otsustas, et nad kolivad Lossi tänaval asuvasse majja, mis on linna omanduses.

“Hoone, kuhu lähitulevikus kolime, on ehitatud 19. sajandil. Siin on aegade jooksul olnud politsei ja veel mõned riigiasutused. 1926. aastal renoveeriti hoone pangamajaks,? rääkis Põltsamaa abilinnapea Tiit Kulu. Tema sõnul töötatakse järgmisel nädalal välja riigihanke konkursi tingimused, et välja selgitada, milline firma hoonet uuendama hakkab.

Esmaspäevasel istungil otsustas Põltsamaa linnavolikogu võtta tulevase linnavalitsuse hoone renoveerimiseks 1,5 miljonit krooni laenu. 13 volikogu istungil osalenud liikmest toetasid laenu võtmist üksteist, kaks jäid erapooletuks. Kokku kulub tulevase linnavalitsuse maja renoveerimiseks 2,2 miljonit krooni.

Hoones, kus alustab tulevikus tööd Põltsamaa linnavalitsus, rendivad praegu linnalt pinda apteek ja juveelikauplus. ?Apteegiga käivad läbirääkimised, et nad saaksid rendilepingut jätkata ja majas edasi töötada. Olukorrale on lahendust leidmas ka juveelikauplus,? lausus Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

Abilinnapea Tiit Kulu prognoosi kohaselt  võib osa linnavalitsuse ametnikke, näiteks sotsiaaltöötajad, veel tänavuse aasta lõpus uues hoones tööd alustada. Suurem jagu linnavalitsusest kolib Lossi tänavale aga järgmisel aastal.

Kuigi senise linnavalituse omanikega lõpeb rendileping novembris, on linnavalitsusel seal võimalik vastastikusel kokkuleppel edasi töötada kuni uue hoone renoveerimistööde lõppemiseni. Kui maja peaks aga vahepeal müüdama uutele omanikele, siis tuleb nendega läbirääkimisi pidada.

?Uues linnavalituse hoones on praegusega võrreldes rohkem ruumi ja paremad tingimused kodanike teenindamiseks,? nentis abilinnapea.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus