Põltsamaal esitleti raamatut maakonna ja omavalitsuste juhtidest

Raamatus “Maakonna ja omavalitsuste juhid Kalevipoja tegude maalt” on kirjas enam kui üheksakümne  jõgevamaalase elulood, nende tagasivaated möödanikule ja mõtted tänasest päevast.

“Jõgevamaa nimekaid isikuid tutvustavate raamatute ilmumine on muutumas traditsiooniks. Möödunud aastal nägi näiteks trükivalgust raamat  põllumajandusjuhtidest. Maakonna juhtide ja omavalitsustegelaste raamatusse jäädvustamise idee sai alguse siis, kui mullu kutsusime kokku inimesed, kes selle valdkonnaga Jõgevamaal ühel või teisel ajal seotud,” lausus maavanem Aivar Kokk, kes on koos MTÜga Jõgevamaa Äriklubi uue raamatu väljaandja.

Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees, Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson ja omavalitsusliidu tegevdirektor Ants Orgulas märkisid, et raamatul on juba praegu ajalooline väärtus, mis aastatega järjest kasvab.

“On mõneti sümboolne, et raamatut Jõgevamaa juhtidest esitletakse paar päeva pärast Eesti Vabariigi 90 aastapäeva tähistamise pidustuste algust, sest omavalitsused on meie riigi ajaloos väga olulist rolli mänginud ja on olulised praegugi,” ütles raamatu koostaja Jaan Lukas.  Raamatu toimetas Tiit Lääne, enamiku fotode autorid on Anatoli Makarevit?, Ardi Kivimets ja Andres Loorand.

Raamatu väljaandmist on toetanud Jõgevamaa Omavalitsuste Liit, esimene Jõgeva maavanem Priit Saksing, linnad ja vallad.

Raamatu valmimisega seotud isikud andsid presentatsioonil rohkesti autogramme. Raamatu said kingituseks ka eilehommikusel maavanem Aivar Koka korraldatud tänuhommikusöögil osalenud.

VOOREMAA 

blog comments powered by Disqus