Põltsamaal esitletakse vanu fotosid

Järgmise neljapäeva, 21. märtsi õhtul saab Põltsamaa raamatukogus teoks salongiõhtu nimetusega „Päevapiltnikud Põltsamaal 1890‒1940.“


Salongiõhtu külalise ja fotonäituse autori, ajaloohuvilise põltsamaalase Anne Ütti sõnul oli see möödunud suvel üleval Põltsamaa lossikompleksis käsitööseltsi värkstoas. Seejärel läks näitus ringlema.

Ta valis niisuguse ajavahemiku põhjusel, et muidu läheb fotode hulk liialt suureks ja jõud ei käi esitletavast fotomaterjalist enam üle. Fotod pärinevad fotograafidelt, kes on Põltsamaal pilte teinud. Mõni neist on Põltsamaal sündinud ja mujale elama asunud, aga siiski Põltsamaal pilte teinud.

Mõni on pikemalt Põltsamaaga seotud olnud. Nüüdseks on Anne Ütt seda fotonäitust täiendanud. Raamatukogu inimesed palusid möödunud aasta lõpul selle näituse Anne Üttil raamatukogusse üles panna ja sellest ka lähemalt rääkida. Neljapäeval tutvustab näituse autor piltnikke ja näitab slaididena nende tehtud fotosid Põltsamaast. Ka niisuguseid pilte, mida näitusel üleval ei ole.

Vaadata saab umbes 90 fotot enam kui kümnelt piltnikult. Nende seas peab näituse autor olulisemateks niisuguseid fotosid, mis on tehtud 1800. aastate lõpus. Anne Ütt tutvustab salongiõhtul ka neid fotograafe, kelle kohta tal väga napilt infot on. Fotod on selekteeritud vastavalt valdkondadele. Salongiõhtule on oodata ka fotondusega tegelevaid kollektsionääre kaugemalt, inimesi, kellelt Anne Üttil on võimalus fotofaile hankida ja nendega fotosid vahetada.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus