Põltsamaal avati euroinfopunkt

Europe Direct Jõgeva Infokeskus avas Põltsamaal noorteühenduse Juventus noorte- ja elukestva õppe keskuses euroinfopunkti.

Europe Direct Jõgeva töötajad Astrid Paulus ja Vahur Kukk kinkisid Põltsamaa noorte- ja elukestva õppe keskusele brošüüre, voldikuid, kaardimappe, aluse infomaterjali hoidmiseks ja samuti uue Euroopa Liidu kaardi.

18. sajandil propageeris edumeelne Põltsamaa mõisnik, literaat ja majandustegelane  Jacob Heinrich von Lilienfeldt Euroopa riikide ühinemisideed, et hoida ära sõdu. Tänapäeval on Põltsamaa  ja selle ümbruse inimestel tõsine  huvi välispoliitika ja iseäranis Euroopa Liidu temaatika vastu. Seda silmas pidades otsustasimegi siia euroinfopunkti rajada,” rääkis Vahur Kukk.    

Kukk ja Paulus esinesid programmi “Euroopat avastama” raames ettekandega Euroopa Liidu asutamisest, laienemisest, tippjuhtidest, puudutasid ka  Euroopa Liidu parlamendi valimisi 2005. ning  2009. aastal. Õpilased said oma teadmisi proovida mälumängus ja europusle kokkupanekus. Kiiruse peale paigutati Euroopa Liidu kaardile pealinnu ja riigilippe. Selles valdkonnas olid terasemad Põltsamaa ÜG õpilased Kaarel Jalajas, Kristjan Aas, Rauno Vaher ja Elina Johanson.             

“Leppisime Juventuse eestvedaja Heidi Paabortiga  kokku, et nüüd hakkab Põltsamaa noorte- ja elukestva õppe keskus kui meie koostööpartner saama  iga kuu juurde uusi Euroopa Liidu teemalisi infomaterjale. Mais korraldame siin aga  teabepäeva töötamis- ja õppimisvõimalustest Euroopa Liidu riikides,” ütles Astrid Paulus.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus