Põltsamaal avati eile kauaoodatud hooldekodu

Eile avati Põltsamaal kauaoodatud 150 kohaline 3,5 miljonit eurot maksma läinud hooldekodu.


Selle vajaliku asutuse rajas Põltsamaale AS Lõuna-Eesti Hooldekeskus ning ehitas Mace Ehitus OÜ.  Lõuna-Eesti Hooldekeskuse tegevjuhi Vambola Sipelga sõnul tunneb ta rõõmu selle üle, et on saanud parandada Põltsamaa piirkonna eakate  elamistingimusi. Sipelgas ütles, et kui aprillis majale  nurgakivi pannes sai antud lubadus, et see valmib sügisel ja linti lõigatakse pidulikult 16. novembril, siis nüüd see kõigi huviliste silme all teoks saigi. Hooldekeskuse tegevjuht lubas hoolitseda selle eest, et maja tulevased elanikud end seal   võimalikult hästi tunneksid.

Põltsamaa linnavolikogu esimees Andres Vään lausus, et hooldekodu asub väga kena koha peal, puudub veel vaid meri. See-eest on aga umbes 100 meetri kaugusel Põltsamaa jõgi. Riigikogu liige Aivar Kokk meenutas kevadist nurgakivipanekut, kui siin peale liivahunnikute ja mõne valminud vundamendijupi suurt midagi veel ei olnud. Ta kinnitas, et  Vambola Sipelgas on inimesena ja Lõuna-Eesti Hooldekeskuse juhina midagi hoopis enamat kui vaid ettevõtja, sest on täita võtnud keerulise missiooni – aidata eakaid.

Maavanem Viktor Svjatõšev avaldas lootust, et selle maja klientidel on uues kodus palju soojust, valgust ja hubasust. Maavanem märkis, et küllap täitub see maja üsna pea väga huvitavate muljete ja mälestustega, mida sealsed elanikud aastate jooksul on kogenud.

Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots lausus, et tegelikult on olnud juba väga ammu plaanis linna hooldekodu ehitada ja  sellest on möödas lausa 84 aastat,  kui  Põltsamaa linnavalitsus 1931. aasta 5. oktoobril sellise hoone projekteerimiseks lepingu sõlmis. Selle allkirjastas  toona Tallinnas tollane Põltsamaa linnapea Georg Kold. Aiaots lisas, et võib-olla paljud ei tea,  et kohas, kus praegu uut hoonet avatakse, asus esimese Eesti Vabariigi päevil linna aiand. Viimati pidas selles aiandis aednikuametit Jüri Lints koos abikaasaga. Aiand tegutses samas paigas veel nõukogude ajalgi.

Põltsamaa hooldekodus ehk Põltsamaa Kodus on neli korpust, millest esimene ja teine said avamispäevaks valmis. Kolmanda ja neljanda korpuse valmimiseni kulub veel mõni nädal. Ka hoone ümbrus, mis praegu nukker välja näeb, saab kevadel hoopis uue ja kaunima näo.

Praegu on hubases majas olemas moodsa tehnikaga varustatud köök,  saun, huvitegevuseks mõeldud ruumid.  

Vambola Sipelgasele kuuluv Lõuna-Eesti Hooldekeskus AS teenis möödunud aastal kolme miljoni euro suuruse käibe juures 122 000 eurot kasumit. Ettevõttes töötas toona keskmiselt 108 inimest, kelle palgakulu oli kokku miljon eurot.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus