Põltsamaal avatakse oktoobris kohvik

Praegu tegutseb Põltsamaal mitmeid toidukohti, kohvikut selles väikelinnas  aga veel pole. Seni Puhu-Risti söögimajas tegutsenud kokk Anne Kinks avab koos tütre Annikaga  peagi kohviku Kördi-Ööbiku hoonena tuntud majas Põltsamaa kultuurikeskuse naabruses.

Anne Kinksi sõnul on idee päris oma kohviku rajamisest keerelnud tema mõtetes juba ammu.

“Soovisime ammu avada Põltsamaal kohviku, mis oleks lahti juba hommikul vara, et inimestel oleks enne tööpäeva algust võimalik sooje saiakesi süüa ning kohvi juua. Võib-olla oleks selle idee varemgi teoks võinud teha, aga iga kord, kui ma oma senises töökohas sellest rääkisin, paluti mul ikka sinna edasi jääda,” rääkis Anne Kinks, kelle sõnul rajab ta nüüd kohviku koos oma tütre Annikaga. Küsimusele, miks just Kördi-Ööbiku kauplusega sama maja valiti, vastas Kinks, et soovitajateks olid mitmed sõbrad ja tuttavad. Alguses tundus see paik küll pisut võõrana ja vaatamata asukohale peaaegu kesklinnas natuke väsinud ümbrusega. “Mida rohkem ma  aga siinseid ruume ja ümbrust vaatamas käisin, seda rohkem see koht mulle meeldima hakkas,” rääkis Anne Kinks.  

Üles minna ei viitsitud

Kinksi sõnul oleks ta olnud valmis kohviku Puhu-Ristiski avama, kui tema kasutada oleksid olnud ruumid sealse hoone alumisel korrusel. “Tean oma kogemustest, et kui Puhu-Risti söögimaja esimesel korrusel asuvas kaupluses saiakesed otsa said, ei tulnud neid keegi teise korruse söögimajja ostma. Just seetõttu, et Kördi-Ööbiku majas on võimalik kohvik esimesele korrusele sisse seada, oli kohavalikul otsustav,” selgitas ta.

Peagi avatava kohviku nimeks saab Kati Kohvik, sest sellist nime kannab asutatud osaühing. Kati on ka ühe Anne Kinksi tütre nimi.  

Remonditöödega kohviku ruumide korrastamiseks alustati augusti keskpaigas ja esmaspäeval, 4. oktoobril on plaanis kohvik avada. Kinksi perefirma kasutada on neli ruumi, kus on olemas ka köök, ladu ning pesuruum.

Tulevased kohvikuomanikud on mõelnud sellelegi, et siin  oleks võimalik kõikvõimalikeks tähtpäevadeks ja sündmusteks lauad katta. Kohvikusse mahub umbes 30 külastajat. 

Tuntud pirukad ei jää tulemata

Anne ja Annika Kinksi sõnul plaanivad nad hakata klientide tellimusel ka mujal  peolaudu katma. Lisaks toitudele on nad valmis välja pakkuma ka teenindajad. “Hakkame siin valmistama täpselt samasuguseid toite, nagu me Puhu-Risti söögimajaski tegime. Kohvikus hakkame iga päev lisaks soojadele saiakestele pakkuma putru, võileibu ja muid kohvikusse sobivaid toite. Tuntuks saanud lihapirukadki leiavad igapäevases menüüs koha.

“Umbes pool kaheksa hommikul tahame kohvikuuksed külastajatele avada. Lõuna ajal on meilt võimalik saada suppi ja praadi. Õhtul plaanime kliente teenindada kuni kella üheksani,” lubas Anne Kinks.

Noortelegi on peatselt avatava kohviku perenaised mõelnud, sest menüüsse võetakse ka burgerid. Samuti tulevad müügile kulinaariatooted. Anne Kinksi sõnul pole tal praegu veel külmletti, kuhu kulinaariatooted välja saaks panna, kuid selles osas loodetakse heale koostööle naabritega Kördi-Ööbiku kaupluses.

“Meil on olemas küll külmkapid laoruumi tarvis, kus kulinaariatooteid hoida. Ent kaupluses tahab ju inimene oma silmaga neid tooteid näha, mida ta osta soovib. Tahame  pakkuda selliseid tooteid, millest saab tööpäeva lõpus lihtsa vaevaga kodus toidu valmis teha,” rääkis Anne Kinks, lubades ka hindade poolest kliendisõbralikuks jääda.  

Õhtune ajaveetmise paik eakamatele

Õhtusel ajal võib kohvikus natuke kangemat kraamigi lauale tellida.

“Eks õhtuti tahavad ju täiskasvanud vahel kusagil mõnusalt istuda. Peame  silmas eelkõige eakamaid inimesi, kellel meie arvates pole siiani linnas õiget õhtust ajaveetmise paika,” rääkisid kohviku perenaised.

Remont suudetakse kohvikuruumides ära teha laenuraha kasutamata, seadmete ostuks loodetakse siiski tuge saada ettevõtlus- ja arenduskeskusest. Niikaua, kuni kohvikul endal külmletti ei ole, plaanitakse kulinaariatooteid müüa Kördi-Ööbiku kaupluses. Samuti loodetakse, et kaupluse abiga saadakse kohvikus valmistatud tooteid ka mujale müügile saata.

“Kindlasti loodame heale koostööle oma naabritega OÜ-st Aristin Grupp,” rääkisid Anne ja Annika Kinks. Kaugema plaanina kavatsetakse korda teha ka majaümbrus ning edaspidi suvisel ajal välikohvikki avada. Kohvik hakkab olema avatud kuuel päeval nädalas, tööle võetakse ka paar abilist.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus