Põltsamaa/Jõgeva võistkonna kontol üks võit ja neli kaotust

U19 vanuseklassi esiliigas jalgpalli mängiv Põltsamaa/Jõgeva linnameeskond on pidanud viis kohtumist, kuid jagu saanud vaid ühest vastasest.

Hooaja avamäng oli Põltsamaa/Jõgeva võistkonna jaoks nagu külm dušš, mil Pärnu käest võeti vastu 10:0 kaotus. Ka teine kohtumine polnud palju parem, mil Narva Trans võitis neid seisuga 7:0. Võõrsil peetud kohtumine oli ka seepärast õnnetu, et Põltsamaa/Jõgeva võistkond lõpetas mängu lausa üheksakesi. Esimesel poolajal teenis Margo Parkala vaidlemise eest kollase kaardi ning kümme minutit enne normaalaja lõppu teise kollase viivitamise eest ning pidi platsilt lahkuma. Minut enne mängu lõppu määrati Jürgen Hiljurandile vastaste rünnaku toore mahavõtmise eest punane kaart.

Ka kolmas kohtumine ei toonud Põltsamaa/Jõgeva ühisvõistkonnale edu, Tallinna Kalevile alistuti 4:0. Aprilli algul peetud kohtumine Vasalemmaga oli juba teisest puust ning võõral väljakul läks Põltsamaa/Jõgeva võistkond kohtumise alguses Taivo Pärnametsa väravast juhtima ning esimene poolaeg lõppeski 1:0. Teise poolaja algul lõid Vasalemma mängijad kaheminutilise vahega kaks väravat ning võtsid mänguohjad enda kätte. Siiski suutis Taivo Pärnamets olukorda parandada viigiväravaga. 79. minutil noppis Põltsamaa/Jõgeva võistkonna ründaja Andro Lepp ebasportliku käitumise pärast kollase kaardi, kuid heastas oma vea kaks minutit hiljem, lüües Põltsamaa/Jõgeva meeskonna kasuks kolmanda värava. Mängu lõppskoor jäigi 3:2.

Nädal tagasi kohtuti teist korda Pärnu JK-ga, mis oli avakohtumisest palju dramaatilisem. Esimesel poolajal suutsid mõlemad võistkonnad oma värava puhtana hoida. Teisel poolaja algusest peale hakkas aga sündmusi järjest juhtuma. 53. minutil avas Pärnu Marko Sabiini väravast oma skoori. Veidi vähem kui kahekümne minuti pärast juhtis Pärnu Risto Kauniste väravast juba 2:0.

Kaheksa minutit enne kohtumise lõppu tabas ebaõnn Põltsamaa/Jõgeva meeskonda, mil väravavaht Ander Kallo eksis ja lõi omavärava. Kaks minutit enne kohtumise lõppu lisas Risto Kauniste Pärnu skoorile neljanda värava. Siiski polnud kohtumine sellega veel lõppenud. Teisel lisaminutil võttis Pärnu mängija Ott Midenbritt keelatud võtetega vastaste rünnaku maha ning sai oma teise kollase kaardi ja pidi väljakult lahkuma. Veel neljandal lisaminutil määrati Põltsamaa/Jõgeva võistkonna kasuks penalti, mille realiseeris auväravaks Jürgen Hiljurand. Järgmine kohtumine peetakse 15. mail Põltsamaal.