Põltsamaa võrkpallipoisid jätsid hõbeda koju

Möödunud nädalalõpul selgus Põltsamaa Felixhallis Eestimaa Spordiliit Jõud meister poiste võrkpallis. Turniiril osales 14 meeskonda ning meistritiitli võitis Harjumaa võistkond SK Tats. Põltsamaa spordikooli noored treener Toivo Uusna juhendamisel said kaela hõbemedalid.


 „Tänu kohtunikele kulges ühepäevane turniir kiirelt ja ladusalt,” kiitis treener Toivo Uusna. 14 meeskonna osalemisel toimunud võistlus nõudis läbimõeldud süsteemi ning ajakava ja sellega saadi suurepäraselt hakkama.

Uusna sõnul oli ka turniiri sportlik tase küllaltki kõrge. „Siin mängis vabariigi C-vanuseklassi tuumik. Kõik tugevamad noormängijad olid kohal. Seepärast toimus ka pärast võistlust koondisemängijatele kolmepäevane treeninglaager siin samas Põltsamaal. See oli esimest korda sellele vanusekäigule ühine laager.”

 Kolm poissi Eesti koondises

 Enam kui kahekümne mängija seas oli ka kolm Põltsamaa poissi: nurgaründajad Romet Eessaar ja Gennert Merivee ning sidemängija Jakob-Vilhelm Maikalu. „Olen rahul, et kolm poissi on hetkel koondise ringis sees. Eks aeg näitab, kes nendest poistest siis lõpuks pidama jääb.”

Meeskonnad mängisid turniiril kõigepealt kolmes alagrupis (kaks viiest ja üks neljane), kus Põltsamaa poisid mängisid neljases grupis. Kohtumised mängiti kahe geimivõiduni. Seejärel toimusid vahemängud ja siis juba medalimängud. 

Alagrupis alistas Põltsamaa Spordikool võrdse tulemusega 2:0 nii Saaremaa, Paide kui ka lõpuks pronksile jõudnud VK Tähe. Seega oli tegu kõige tugevama grupiga.

Põltsamaa poisid, kes mängisid turniiril kokku viis mängu, kohtusid finaalis SK Tatsiga ja kaotasid 1:2. Finaalmängu geimid olid tasavägised. Esimese Põltsamaa poisid kaotasid, teise võitsid. Kolmandas alustati piinlikul kehvalt, jäädes 0:8 taha.

 Põltsamaa hea tase püsib

 „See oli minu süü, sest tegin platsil mängijate asetusega veidi vale arvestuse. Lõpuks saime siiski seitse punkti vastase 15 vastu kätte. Tulime ikka mudaaugust välja. Võib-olla olime ka veidi väsinud,” rääkis Uusna.

„Eelmisel aastal olime Jõu meistrivõistlustel samuti teised, siis 2004 sündinud poistega, kuid toona kaotasime finaalis Selverile. Nüüd siis mängisid 2005 sündinud poisid ja kordasid vanemate poiste tulemust. Üldiselt võib seda tulemust igati heaks pidada,” oli Uusna rahul.

Üllatuseks oli treenerile aga Pärnu ja Selveri meeskondade oodatust nõrgem esinemine.

Uusna ütleb, et on ka Põltsamaa üldise võrkpallitasemega hetkel rahul. „Olgugi, et tänapäeval tuleb noortega rohkem tööd teha kui varem. Suureks abiks oli meil suve lõpul toimunud oma võrkpallipoiste laager Otepääl, kus tegi kaasa kokku 17 poissi. Sellistest laagritest sünnib kasu.”

ESML Jõud poiste võrkpall

Kuld

SK Tats / Harju maakond: Ranel Rahuoja, Karl Eerik Läänaru, Hendrik Kose, Karmo Varatu, Jakob Põldma, Kaur Tepper, Kaarel Mäesalu, Kristjan Lehiste. Treener Raigo Tatrik.

Hõbe

Põltsamaa Spordikool / Jõgeva maakond: Romet Eessaar, Taury Kiipus, Juhan Kinks, Ranar Künnap, Jakob-Vilhelm Maikalu, Mikk Maurer, Gennert Merivee, Renee Vasar. Treener Toivo Uusna.

Pronks

VK Täht / Harju maakond: Johan Üprus, Simm Saadi, Robin Puss, Marten Üprus, Cristopher Kuldma, Raul Kingsepp, Mathias Karu, Joonas Põldma. Treener Jaan Prass.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus