Põltsamaa võimlale pandi reedel nurgakivi

Tegemist on kolme omavalitsuse projektiga, sest lisaks linnale ja vallale osaleb selles ka Pajusi vald. Põhjuseks tõsiasi, et nelikümmend protsenti ühisgümnaasiumis õppivatest lastest ei ela linnas.

Põltsamaa linnapea Jaan Aiaotsa sõnul on uut võimlat vaja nii linnale kui ka koolile, sest praegu pakutavate ruumide tingimused ei vasta haridusministeeriumi ja tervisekaitsetalituse poolt kehtestatud nõuetele.

Põltsamaal totaalne ruumikitsikus

“Uut võimlat hakkavad kasutama nii Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilased kui ka linnainimesed. Nii saab uut hoonet paremini koormata. Hommikupoole on lastel tunnid, siis tulevad spordikooli tunnid ja hiljem on võimla teiste spordiringide kasutuses,” lisas ta.

“Praegu viiakse tunde läbi suure koolimaja saalis, mille mõõtmed on 12×24 meetrit. Korraga peaks sinna mahtuma viis klassi, kuid tegelikult ei saa seal isegi kahe klassi tunde korraga läbi viia. See totaalne ruumikitsikus peaks lahenema pärast võimla valmimist,” lausus Põltsamaa Ühisgümnaasiumi direktor Aimar Arula.

Rajatava hoone projekteeris arhitekt Endla Raime Tõrvas asuvast firmast OÜ K&M Projektibüroo. Ehitaja leidmiseks korraldatud konkursipakkumisel osales kuus firmat. Parima pakkumise esitas AS Merko Tartu.

Võimla vundament juba valatud

Peaehitaja alustas objektil ettevalmistustöödega juba septembri alguses. Firma projektijuht Juhan Varik teatas, et neljapäeva õhtuks sai võimla vundament valatud. Pinnasetöid tegi Tartu firma OÜ Balte Ehitustööd ja vundamendi Markee Ehitus OÜ Viljandist.

“Oleme töödega graafikus ja tänavu ehitame valmis võimla kandekonstruktsioonid,” ütles Juhan Varik

Hoones on pinda 1831 ruutmeetrit. Põltsamaa linna ehitusnõunik Ville Tamm rääkis, et võimla esimesele korrusele tuleb suur saal mõõtmetega 20×40 meetrit. Seal saab mängida nii korvpalli, võrkpalli kui ka käsipalli. Veel on saalis kaks viiekümne meetri pikkust jooksurada ja kaugushüppe ning teivashüppe kastid. Samuti tulevad hoonesse riietus- ja pesuruumid ning saun. Võimla teisele korrusele tuleb maadlusruum ja jõusaal.

Võimla ehitamisest räägiti juba 1974. aastal

Võimla ehitamise idee on tegelikult juba kolmkümmend aastat vana. Esimene lähteülesanne võimla projekteerimiseks püstitati 1974. aastal. Veel sama aasta 24 juunil andis tollane Põltsamaa EPT juhtkond lubaduse eraldada võimla rajamiseks 200 000 rubla. Esimene projekt, mis nägi ette võimla ehitamist täpselt sama koha peale, valmis 1975. aastal. Praktilisi tegusid aga ei järgnenud.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus