Põltsamaa võib saada moodsa ujula

 

Põltsamaa linnavolikogu arengu- ja ettevõtluskomisjon peab mõttekaks ehitada tulevikus  Põltsamaale nüüdisaegne ujula ning alustada juba lähiajal tehniliste olude ja maksumuse väljaselgitamisega.

Linnavolikogu esimehe Margi Eina sõnul arutati volikogu istungil  ettepanekuid, mis tehtud aastateks  2012-2033 koostatud Põltsamaa arengukava  ning  ajavahemikuks   2012-2017 valminud tegevuskava muutmiseks. “Toetuse leidis ka arengu- ja ettevõtluskomisjoni idee selgitada välja tehnilised ja rahalised võimalused tänapäevase ujula ehitamiseks Põltsamaale. Vastava tööga hakkab tegelema Põltsamaa linnavalitsus koostöös Põltsamaa vallavalitsusega,” lisas ta.  

Vana ujula tegelikult tuletõrje veevõtukoht

Arengu- ja ettevõtluskomisjoni esimees Andres Vään märkis, et kunagises Põltsamaa EPT hoones asuv ujula on tegelikult ehitatud tuletõrje veevõtukohaks ja praeguseks oluliselt vananenud.

“Selle ümberehitamine ning nüüdisajastamine pole arvatavasti uue ujula ehitamisest odavam. Pealegi jääb praegune ujula kesklinnast üsna kaugele. Uue ujula võiks ehitada linna keskusele lähemale, vaba maad peaks selleks jätkuma.”

Tema sõnul võiksid tulevases ujulahoones olla lisaks basseinile  ka  jõusaalid, saunad, füsioteraapia- ja massaažikabinetid, kui leidub vastava teenuse pakkujaid, samuti ruumid seminaride ja koolituste läbiviimiseks.

“Ujujaid peaks jätkuma. Ka praegust  ujulat kasutab piisavalt palju inimesi, sest mitmed siin tegutsevad firmad hoolivad oma  töötajate tervisest,” ütles Põltsamaa Ettevõtjate Liidu president Vään. 

Kasutama hakkavad ka naabrid

“Loodetavasti hakkavad uut ujulat kasutama ka lapsed ja täiskasvanud naaberomavalitsustest meie maakonnast, aga ka Järva- ja Viljandimaalt,” lisas Margi Ein

“Ujula ehitamiseks tarviliku tehnilise ja finantsanalüüsi teeb Põltsamaa linnavalitsus koostöös Põltsamaa vallavalitsusega. Muide, ettepaneku ujula ehitamiseks tegigi esimesena arengu- ja ettevõtluskomisjoni kuuluv Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson,” lausus Andres Vään. 

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus