Põltsamaa veinipäev tuleb tänavu tavalisest suurejoonelisem

Esmaspäeval arutas ASi Põltsamaa Felix kogunenud veinipäeva korralduskomisjon päevakava veel kord põhjalikult läbi ja toimkond jagas omavahel ka ülesanded üksikasjalikult ära.

Kaheosaline päev

Et veinipäevaga samal ajal tähistatakse ka Põltsamaa linna 79. aastapäeva, koosneb päev kahest osast. Nagu kinnitas linna haridus- ja kultuurinõunik Andrei At?kasov, algavad pidustused 11. juuni hommikul kell 10 tervitustega linnarahvale ja külalistele kultuurikeskuse ees platsil, kus esinevad ka nii linna kui ka piirkonna taidluskollektiivid, et näidata, mida aasta jooksul õpitud.

Üritused jätkuvad kella 14ni nii linna kesktänaval, Roosisaarel kui ka kultuurikeskuse juures. Oma panuse annavad kultuurikeskus, muusikakool, Põltsamaa Ühisgümnaasium, kunstikool, spordiorganisatsioonid jt. Korraldatakse mitmesuguseid jõukatsumisi, konkursse ja palju muud huvitavat. Roosisaarel lõbustavad lapsi klounid, kohale tuuakse batuut jne.

Õhtune programm algab kella 18st koos ASi Põltsamaa Felix veiniga. Põltsamaa Felix on lubanud selleks puhuks kohale tellida kogu lossihoovi katva telgi, mis mahutab tuhande inimese ringis. Nii ei peaks pidulisi häirima isegi võimalik vihmane ilm. Telgis saab ära vaadata ka kogu pakutava programmi. Selles on mõeldud nii noortele, keskealistele kui ka vanematele. Kava on paigas ning edaspidi tarvitseb vaid reklaami jälgida.

Mitmeid tähtpäevi ja suurüritusi

Tähtpäevi ja sündmusi toovad Põltsamaa kevad ja suvi kaasa päris arvukalt. Kui möödunud laupäeval tähistati puhkpilli 140. juubelit, siis 23. aprillil peab 165. sünnipäeva segakoor Heli. Maikuu alguses saab kümneaastaseks kultuurikeskuse topeltkvartett. Mitmete kontsertidega tähistatakse Põltsamaa kiriku oreli 105. aastapäeva jne.

Sõpruslinna Kokemäele Soome asub aga mai alguses teele suur bussitäis esinejaid. 6. – 8. maini peetakse Kokemäel Põltsamaa linna kultuuripäevi ning sel ajal pannakse seal välja ka viieaastaseks saanud Põltsamaa kunstikooli näitus.

Vahetult veinipäeva eel on 10. juunil plaanis pidulikult avada Põltsamaa Ühisgümnaasiumi võimla. Sel puhul on oodata linna rohkesti külalisi ka nii sõpruslinnadest, Eesti Olümpiakomiteest kui ka mitmelt poolt mujalt.

Eri rahvusest külalisi toob Põltsamaale ka 2. juulil siin peetav rahvatantsupidu Mini Europeade 2005. Selleks päevaks on oodata ligikaudu 500 rahvatantsijat ning lauluväljakul tuleb tõeliselt suur ja ilus pidu.

Teist aastat järjest korraldatakse Kuningamäe kardirajal 8. – 10. juulini motocamp BikerFest 2005, kuhu mahub ka rokk-kontsert 9. juulil.

Juuli keskel alustab järjekordse XII puhkpillimuusika suvekooli esimene vahetus ning augustikuusse jäävad XI keelpillimängijate ja II kitarristide suvekool.

Suurematest sündmustest väärib veel märkimist piirkonna memme-taadi suvepidu 6. augustil. 20. augustil on aga suurpäev Sõpruse pargis koos kontserdiga “Laulud läbi aegade”, millega Ants Paju eestvõtmisel tähistatakse nii iseseisvuspäeva kui ka aasta möödumist skulptuurikompleksi avamisest.

Augusti lõpul, rooside õitsemise kõrgajal on aga kõigi eelduste kohaselt oodata kahepäevast roosidepidu lossihoovis.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus