Põltsamaa Veinipäev toob soovijateni veinid üle kogu maailma

Varasematel aastatel on veinipäeval pakutud vaid kodumaiseid veine, nüüd aga on valik suurem ning soovijad saavad keelt kasta ka veinidega, mis toodetud väljaspool Eestit. 

Põltsamaa kultuurikeskuse direktori Irja Paavo sõnul on veinipäev vaieldamatult üks Põltsamaa suursündmustest, mis toob kokku rahvast üle kogu Eesti. Taolist linnapäeva korraldatakse veinipealinnas juba kümnendat aastat ning Irja Paavo sõnul huvipuuduse üle kurta ei saa ? osalejaid tuleb aasta-aastalt pigem juurde kui jääb vähemaks.

Seda, et inimesed veinimekkimisega liiale läheksid, pole Irja Paavo arvates vaja karta. ?Seni ei ole seda kunagi juhtunud, ei usu, et ka nüüd,? lausus ta.

Veinipäev avatakse kell 11.00 kultuurikeskuse ees. Kella kolmeni on avatud käsitöölaat ning pakutakse mitmesugust tegevust lastele. Kuulata saab ka isetegevuslaste lauluetteastet.

Õhtupoolikul annavad lossihoovis kontserdi mitmed tuntud esinejad, nagu Noorkuu, Ines, Kukerpillid ja Kuldne Trio. Kavaga astuvad üles Pro Dance tantsijad. Keskööl saab näha ilutulestikku, pidu ise kestab kella kaheni öösel. Pilet peole maksab 100 krooni, õpilased (10?18-aastased) ja pensionärid saavad pääsme lunastada 75 krooni eest.

Päeva juhib Margus Kastor.

LIIS ROHTMETS

blog comments powered by Disqus