Põltsamaa vallavolikogu hakkavad juhtima Liia Lust ja Mati Kivi

Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson, kes on ka ise praegu vallavolikogu liige, esitas volikogu esimehe kandidaadiks Kamari külas elava rahvaliitlase Liia Lusti, kes valiti volikogu etteotsa 13 poolthäälega. Kokku osales volikogu istungil 14 saadikut. Liia Lust ise taandas ennast hääletamiselt.

?Pean oluliseks Põltsamaa valla terviklikku ja tasakaalustatud arengut. Piirkondi tuleb toetada järgemööda vastavalt sellele, kuidas võimaldab eelarve. Kindlasti on vajalik valla koolide säilitamine ja korrashoidmine ja külakogukonna tugevdamine kolmanda sektori ja külavanemate kaasabil. Pean ka oluliseks Põltsamaa linna ja valla vaheliste koostööaluste väljatöötamist,? ütles Liia Lust, kes on lõpetanud Eesti Põllumajanduse Akadeemia zootehnika erialal ja töötab praegu Põllumajanduse Registrite Informatsiooniameti Jõgevamaa vaneminspektorina.

?Püüan kaasa aidata sellele, et Põltsamaa vallavolikogu liikmed saaksid koolitust. Õppida on kahtlemata vaja uustulnukatel. Teadmiste täiendamine tuleb kasuks ka staazikamatele saadikutele,? arvas vastvalitud volikogu esimees.

Liia Lust on ka üle-eestilise tunnustuse pälvinud Kamari Haridusseltsi juhatuse liige ning Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse esimees. ?2007. aastal toimub Jõgevamaal VII Maapäev ja selle ürituse korraldamiseks ootan koostööd kõigi omavalitsuste ja mittetulundusühingutega,? lausus Liia Lust.

?Olen rahul, et Põltsamaa vallavolikogu esimeheks valiti asjalik, töökas ja rõõmsameelne naine,? ütles Kamari küla elanik, vastne volikogu liige Loniida Bergmann.

Põltsamaa vallavolikogu aseesimeheks valiti 13 poolthäälega Rahvaliidu nimekirjas volikokku kandideerinud Mati Kivi. Ka tema taandas end hääletamiselt.

Mati Kivi on lõpetanud Põltsamaa Keskkooli ja Eesti Põllumajanduseakadeemia veterinaariateaduskonna ning töötanud aastaid veterinaarina Adavere piirkonnas. Praegu on ta osaühingu Õnne Piimakarjatalu juhataja.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus