Põltsamaa vallas töötab Jõgevamaa esimene suusarajamasin

Varem aeti Põltsamaa vallas suusaradu sisse tavalise mootorsaaniga. Põltsamaa vallavanema Toivo Tõnsoni sõnul võimaldab Soomest muretsetud suusarajamasin sahaga teed siluda, vajaduse korral kurvides kaldeid anda ning teha valmis nii vabastiili kui ka klassikastiili rada. “Kuningamäel, kus masinat kõige sagedamini kasutame, on erinevate pikkustega suusarajad. Ühtlasi oleme aga teinud ettevalmistusi ka 5- või 10- kilomeetrise raja tegemiseks. Samuti oleme masinaga suusaradasid sõtkunud Kamari külas. Kui Põltsamaa linn soovi avaldab, oleme valmis linna tööle minema,” rääkis omavalitsusjuht ja lisas, et 60 000 krooniga toetas masina ostu ka Põltsamaa linnavalitsus.

Toivo Tõnson märkis, et lumistel teedel saab suusarajamasin sõita kiirusega 20 kilomeetrit tunnis. Asfaltteedel ja linna vahel tuleb masina vedamiseks aga treilerit kasutada. Masinaga töötavad Põltsamaa valla kogenud tehnikamehed ? vallavalitsuse bussijuht Mati Paabort ja Kamari külavanem Indrek Eensalu, kes ise otsustavad, millal on vaja radasid tegema minna.

“Põltsamaa piirkonnas on tugev suusatamishuvi, kusjuures eriti oluliseks peame suusatamisvõimaluste pakkumist lastele ja noortele. Hea on vaadata, kuidas ilusa talveilmaga kümned pered suusarajal on, ” oli Toivo Tõnson rahul.

“Põltsamaa vallavalitsus on suusarajamasinat muretsedes teinud igati vajaliku investeeringu, mis võimaldab ümberkaudsetele elanikel oma tervise eest hoolitseda ja sisukalt vaba aega veeta, ” toonitas Jõgeva maavanem Aivar Kokk.

“Nüüd on suusatamistingimused Põltsamaa ümbruses märgatavalt paranenud, ” lausus Jõgevamaa Spordiliidu Kalju tegevjuht Uno Valdmets.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus