Põltsamaa vallas juhtus raske liiklusõnnetus

Neljapäeval kella 11.20 paiku sai häirekeskus teate Põltsamaa vallas Tõrenurme külas juhtunud liiklusõnnetusest, kus olid omavahel kokku põrganud Renault kaubik ja sõiduauto Toyota.


Kokkupõrke tagajärjel paiskus kaubik teelt välja kraavi ning sõiduauto peatus teepiirdes. Õnnetuses deformeerusid mõlemad sõidukid sedavõrd, et päästjatel tuli juhid neist välja lõigata. Nii kaubiku kui ka sõiduauto juht said õnnetuses viga ning meedikud viisid kannatanud TÜ Kliinikumi.

Tartu avariipolitseinik Kuuno Kiudorf vahendas sündmuskohalt, et õnnetus juhtus Tallinn-Tartu maantee 137. kilomeetril, kus lauges kurvis põrkasid kokku Tallinnast Tartu suunas liikunud Renaulti kaubik, mida juhtis 26-aastane mees ning Tartust Tallinna poole liikunud Toyota Auris, mille roolis 71-aastane mees.

Avariipolitseinik kirjeldas, et õnnetuse osapooled kasutasid nõuetekohaselt turvavarustust ning sõidukite rehvid vastasid nõuetele. Renault juht oli kaine, Toyota roolis olnud mehe kainus selgitatakse ekspertiisi käigus. Teeolud ja nähtavus olid sel lõigul head.

 
„Praegu on veel selguseta, mis põhjusel raske õnnetus juhtus. Et õnnetuse üksikasjadesse selgust tuua, palume kõigil, kes juhtusid avariid pealt nägema või omavad sellest suisa pardakaamera salvestust, võtta ühendust avariipolitseinikega telefonil 730 8814 või louna.ate@list.politsei.ee,“ rääkis avariipolitseinik.

„Kuigi selle konkreetse avarii asjaolud on veel selgitamise, palun ma kõiki juhte olla teel toimuva suhtes eriliselt tähelepanelik, hoida eesliikujatega piisavat pikkivahet ning vältida järske manöövreid ja möödasõite. Nii jääb ka juhile enam võimalusi aegsasti reageerida liikluses ette tulla võivatele ohuolukordadele,“ sõnas ta.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus