Põltsamaa valla sünnipäeval räägiti jätkusuutlikust ettevõtlusest

Laupäeval Põltsamaa Ametikoolis peetud Põltsamaa vallale omavalitsusliku staatuse andmise 20. aastapäeval räägiti nii paikkonna omavalitsuselu möödanikust kui tänapäevast ja toonitati ettevõtluse rolli piirkonna arengus.

Põltsamaa vallavolikogu esimees Liia Lust ütles pidupäevakõnes muu hulgas, et  praeguse seisuga on volikogus seitseteist liiget, kellest  kuus on naised.

“Kahekümne aasta vältel on volikogus töötanud seitsekümmend seitse vallakodanikku. Kõige staažikam volikogu liige on põllumajandusettevõtja Hendrik Allsaar. Kõigil seitsmel kohalike omavalitsuste valimisel on kandideerinud tänane vallavanem Toivo Tõnson,” tõi Lust välja huvitavaid fakte, märkides sedagi, et võrreldes mitmete  teiste Eestimaa piirkondadega on Põltsamaa vallas majanduskriisi aastatel tööpuudus tagasihoidlikum olnud. Ta avaldas tunnustust ettevõtjatele, kes suudavad ka rasketel aegadel  firmad konkurentsivõimelised hoida ja töökohad säilitada.

“Valla staatuse saamisel tuli koostada ja kaitsta ekspertkomisjoni ees Põltsamaa valla põhimäärust ja arengukava  ja pärast seda anti tunnistus omavalitsusliku staatuse saamise kohta. Arengukava koostas tollal Eesti Põllumajanduse Akadeemias õppiv Ain Valu  ja kaitsmas käis seda tollane külanõukogu esimees ja hilisem vallavanem Tiit Kulu,” rääkis praegune  vallavanem Toivo Tõnson, keda volikogu on sellesse ametisse  valinud alates 1996. aastast. Tõnsoni sõnul sai Põltsamaa vald omavalitsusliku staatuse üheaegselt seitsme Jõgevamaa omavalitsusega.

Põltsamaa valla juubelisünnipäeval tervitasid vallarahvast Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev, Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots, kes olnud kõige pikemal perioodil ka Põltsamaa vallavolikogu esimees, Pajusi vallavanem Reet Alev ja Põltsamaa Ametikooli direktor Viive Kibena. Kontserdil esinesid Põltsamaa valla koolide õpilased ning naisansamblid Kamarist ja Eskust.

Kõik Põltsamaa valla sünnipäevakülalised said kaasa paikkonda tutvustava kultuurikalendri ning Põltsamaa valla külade infolehe, mille esiküljel on foto Eesti Vabariigi Ülemnõukogu esimehe Arnold Rüütli allkirjaga ajaloolisest ürikust, millega Põltsamaa vallale omavalitsuse staatus anti.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus