Põltsamaa valla maksutulud laekuvad rahuldavalt

Neljapäevasel Põltsamaa vallavolikogu istungil ütles valla finantsnõunik Viida Kuusik, et kui eelmise aasta eelarve tulude pool täitus prognoosi järgi ja veidi rohkemgi, siis esimese kvartali maksulaekumiste põhjal  seda tänavu öelda ei saa.

Eelarve vastuvõtminegi venis eeldatust hilisemaks, mis omakorda tulenes riigieelarves tehtud kärbetest. Ühes kvartalis peaks eelarvesse laekuma umbes 25 protsenti tuludest ja tegelikult ongi Põltsamaa vallas  esimeses kvartalis tulusid 25,3 protsenti. Selle poolest püsitakse prognoositud eelarvemahu piires. Füüsilise isiku tulumaksu on valla eelarvesse planeeritud aasta peale kokku 22,34 miljonit krooni, praeguseks on seda laekunud 5,87 miljonit krooni, mis moodustab 26,3 protsenti. Samas laekus eelmisel aastal füüsilise isiku tulumaksu  esimeses kvartalis valla eelarvesse 5,7 protsenti rohkem kui tänavu, see tähendab maksutulu mõningast vähenemist.  

Tulenevalt riigieelarve kärbetest väheneb alates aprillist vallale tulumaksu laekumine 0,5 protsendi võrra.

Terves maakonnas on füüsilise isiku tulumaksu laekumine esimeses kvartalis vähenenud 7,6 protsenti. Kõige paremini on selle laekumise osas esimeses kvartalis läinud Jõgeva linnal ja Jõgeva vallal. Pala vallas on aga tulumaksu laekumine esimese kolme kuu andmete põhjal vähenenud 10,6 protsenti. Finantsnõunik lausus, et kõiki tululiike arvesse võttes on Põltsamaa vald maakonna omavalitsuste seas esimese kvartali maksulaekumiste põhjal keskmisel positsioonil.

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus