Põltsamaa valla külade esindajad kohtusid Võisikul

Kolmapäeva õhtul kogunesid Põltsamaa valla külaseltside esindajad  Võisiku külamajja. Valla arendusnõuniku Kristi Klaose sõnul arutati kokkusaamisel kõige olulisema teemana Põltsamaa valla külade päeva korraldamisega seotud küsimusi. Tänavune valla külade päev peetakse Lustiveres ning koordinaatoriks on Lustivere külaselts koos valla teiste külaseltside ja vallavalitsusega.

Ettevõtmise läbiviimiseks on saadud toetust ka Leader- programmist. Lustivere külaseltsi esinaise Riina Paluoja sõnul on valla küladepäeval kavas korraldada laat, kus müüakse peamiselt käsitööd ja lilli, ning Lustiveres juba traditsiooniks saanud tantsupidu. Laadaga paralleelselt toimuvad Lustivere vabaõhulaval kontserdid, kus oma valla isetegevuslaste kõrval esineb ka meeskoor Soomest, Põltsamaa valla sõprusvallast Vilppulast. Laadal korraldatakse võistlusi lastele ja täiskasvanutele. Samal päeval saab Lustiveres teoks ka traditsiooniline, arvult kümnes tantsupidu, kus astuvad üles rahvatantsijad nii Põltsamaa vallast kui kaugemaltki. 

Valla külaseltside esindajate koosolemisel tehti juttu ka Põltsamaa valla ajalehe väljaandmisest, milleks saab raha Leader-programmist. Külaseltside esindajad pidasid seda mõtet heaks, sest selline leht jõuab iga Põltsamaa valla elanikuni tasuta. Esialgse kava kohaselt hakkab Põltsamaa valla leht ilmuma kord kvartalis ning loodetavalt peaks esimene lehenumber ilmavalgust nägema käesoleva aasta sügisel. Kristi Klaose sõnul on ta rääkinud valla ajalehest ka Põltsamaa vallavolikogu komisjonide esimeestega. Viimased toetasid seda ideed teadmises, et vallal tuleb raha leida vaid omaosaluseks.  

Võisikul toimunud arupidamisel räägiti ka noorte vaba aja veetmise võimalustest. Kristi Klaos tõdes, et oma noortekeskust vallal ei ole ja seetõttu tuleb neil lahendada noorte vaba aja veetmise võimalused teisiti. Nii plaanitakse külades asuvatesse vaba aja veetmise paikadesse muretseda umbes 160 000 krooni väärtuses noortele mõeldud mitmesuguseid mänge. Selleks on saadud toetust Leader-programmist.

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus