Põltsamaa valla delegaadid on Toivo Tõnson ja Margo Miljand

Neljapäeval peetud Põltsamaa vallavolikogu istungil esitati V maarahva kongressile kaks delegaadikandidaati, kelleks osutusid Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson ja Põltsamaa vallavolikogu liige Margo Miljand. Esitatud kandidaadid said ka vallavolikogu enamuse toetuse ning sõidavad 8. oktoobril Paides peetavale kongressile.

Põltsamaa vallavolikogu liige Rein Põldmaa tegi ettepaneku, et kongressile saadetaks inimesed, kes ei omaks kongressil otsustus- ehk hääleõigust. Põldmaa nägemusel on eelseisev maarahva kongress ühe erakonna propagandaüritus ja seetõttu ei oska vallavolikogu anda delegaatidele mandaati, mille poolt või mille vastu nad võiksid hääletada.

Põltsamaa vallavolikogu esimehe Liia Lusti sõnul on maarahva kongressi eesmärk teadvustada maaelu ja põllumajanduse probleeme ning otsida neile lahendusi. Lust tõdes, et selget sõnumit selle kohta, mida maaelu kongressiga saavutada loodetakse, kongressile seatud eesmärkidest välja ei loe. Põltsamaa vallasekretär Janne Veski lausus, et lähtuvalt Rein Põldmaa ettepanekust, oleks korrektsem kongressile delegaate üldse mitte saata, sest kummaline oleks saata sinna Põltsamaa valla esindajad, kes küll kongressil osalevad, kuid kes on otsustusõiguseta ja justkui ei esinda seal Põltsamaa valda. Vallavolikogu liige Margo Miljandi sõnul ei oska tema küll hinnata, kas eelseisva maarahva kongressi näol on tegemist ühe või teise erakonna propagandaüritusega. Miljand tegi ettepaneku delegaadid kongressile saata ning seal kõne alla tulevad probleemid ära kuulata.

Vallavolikogu liige Mati Kivi lausus, et kui istungi päevakorda on delegaatide saatmine V maarahva kongressile kinnitatud, siis pole sellest enam võimalik loobuda ja delegaatide saatmine kongressile ja nende staatus seal tuleb otsustada hääletades. Rein Põldmaa ettepanek saata maarahva kongressile hääleõiguseta delegaadid ei leidnud vallavolikogu toetust.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus