Põltsamaa vald tunnustas külaelu eestvedajaid

Adavere mõisahoones korraldatud Põltsamaa vallavanema Toivo Tõnsoni ja vallavolikogu esimehe Liia Lusti pidulikul vastuvõtul tunnustati möödunud aastal kõige rohkem silma paistnud külaelu edendajad. Autasustamiseks pakkusid isikud välja vallas tegutsevad külaseltsid.

Kamari Haridusseltsi liikmetest pälvisid tunnustuse pensionärid Riina Luik ja Elvi Nurmsalu, kes on korraldanud mitmeid heakorratalguid ja hoolitsenud ka selle eest, et küla jõulukuusik kaunistatud saab.

“Elvi Nurmsalu on aidanud hoolitseda ka meie kandi eakate eest,” lausus haridusseltsi eestvedaja Kalli Kadastik.

Võisiku-Kundrussaare külaselts Ewa esitas autasustamiseks külakokkutulekute ja spordiürituste organiseerimisega aastaid tegelenud ja hästi  toime tulnud Villu Ojassalu.

 “Meie külaselts otsustas tunnustada Esku-Kamari kooli juhatajat Eda Miljandit, kelle eestvedamisel on teoks saanud lastelaagrid ja mitmete rahvakalendri tähtpäevade tähistamised,” ütles Esku külaseltsi juhatuse esimees Hille Uus.

 “Minu tööks on kultuuriürituste läbiviimine. Teoks on saanud külapäevad, perepäevad, samuti eakate jututoad.  Hea, et külaselts seda tegevust huvitavaks ja meeldivaks peab,” ütles Adavere Mõisaseltsi poolt parimaks külaaktivistiks valitud kohaliku vabaajakeskuse juhataja Evi Rohtla. 

Lustivere külaseltsi ettepanekul tunnustas kohalik omavalitsus aga koduperenaist Mai Tõnsonit. “Maid võib pidada meie külaliikumise üheks hingeks. Tema möödunud aastal korraldatud üritustest õnnestus eriti hästi hoidistepäev. Samuti on ta näinud suurt vaeva päkapikumaa loomisel Lustiverre. Mai Tõnson on kujundanud ka meie külaseltsi logo ja valmistanud sellega kaunistatud meeneid,” ütles külaseltsi juhatuse esimees Riina Paluoja.

“Tublimate külaelu edasiviijate tunnustamine tänukirjadega on meie vallas traditsioon,” kinnitas vallavanem Toivo Tõnson.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus