Põltsamaa vald tellis linnaga ühinemise finantsanalüüsi


Juba pikemat aega otsivad Põltsamaa vald ja Põltsamaa linn võimalusi ühinemiseks. Neljapäeval peetud Põltsamaa vallavolikogu istungil andis vallapoolse ühinemist ette valmistava töörühma liige Karro Külanurm ülevaate sellest, mida töörühmas sel teemal räägitud on. Külanurme sõnul on Põltsamaa vald  tellinud finantsanalüüsi ühinemisega kaasnevate mõjude uurimiseks. Vastav pakkumine saadeti kolmele firmale, millest ainsana vastas Geomedia OÜ. Karro Külanurme kinnitusel räägiti töörühmas ka liitumistoimingutest ning tulevasest haldusmudelist. Töörühmad on asunud koostama ka  liitumislepingu projekti.

Põltsamaa vallasekretär Janne Veski ei osanud öelda, kas Põltsamaa linn on nõus finantsanalüüsi eest maksmisel osalema. Tema sõnul pidas aga Põltsamaa  linnapea Jaan Aiaots Geomedia hinnapakkumist mõistlikuks ning lubas pöörduda selles küsimuses linnavolikogu poole. Pool uuringu summast on  268,80 eurot.

Põltsamaa vallavolikogu esimehe Liia Lusti sõnul on vallavolikogu eestseisus leidnud, et vald võiks sellise summa käesoleva aasta eelarve reservfondist eraldada, kui samasuguse summa saab selleks anda ka linn. Põltsamaa linnavolikogu istung toimub järgmisel nädalal.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus