Põltsamaa vald tänas kultuuritegijaid

Eesti taasiseseisvumispäeval, 20. augustil toimus Pajusi rahvamaja õuel Põltsamaa valla tänuüritus. Anti üle tänukirju ning tunnustati vabatahtlikke ja kultuuritöö toetajaid.


„Põltsamaa vald on tuntud oma traditsioonide säilitamise poolest majanduse ja kultuurielu edendamisel, samuti kohaliku kogukonna erakordselt suure kokkuhoidmise tõttu,” lausus Põltsamaa vallavanem Andres Vään ürituse tervitussõnavõtus.
Tänukirju anti kultuuri-, spordi- ja noorsootöö tegijatele, kauni kodu konkursi laureaatidele, kohvikute ja sildade päeva korraldajatele ning valla koostööpartneritele.
Aasta kultuuriteo tänukirja pälvis segarahvatantsurühm Kaljaan. Pajusi rahvamajas tegutsev Kaljaan tähistas hiljuti 80. tegevusaastat. Pajusi rahvamaja juhataja Janne Vaabla leidis, et kuni külades on inimesi ning vallajuhid soosivad seda, et maale tuleks elama rohkem rahvast, tuleb rahvamajadel hoolitseda selle eest, et inimestel oleks võimalik maal ka oma vaba aega sisustada ja kultuurielust osa saada.
„Rahvamajade igapäevatöö ongi hoida kultuuri maal elus. Alles äsja lõppes siin tantsulaager. Kindlasti peab kultuurielu toimimiseks olema ka vallalt majanduslik toetus, vastasel korral poleks võimalik üritusi korraldada ja ringide juhendajatele töötasu maksta,” ütles Janne Vaabla.
Aasta kultuuriteo nominentideks esitati Pajusi mudajooks, Ruumeks 2.0 ja töövihik-raamat „Puurmani mõis: ammendamatu inspiratsiooniallikas”.
Aasta vabatahtliku tunnustus anti Urmas Torimile Puurmani Ülejõe elamurajooni korvpalliplatsi ja rularambi rajamise eest. Puurmani rahvamaja juht Meelis Kõressaar märkis, et tegelikult oli korvpalliplatsi ja rularambi rajamise taga suurem meeskond ja tunnustust võibki võtta kui kogu Puurmani kogukonna tunnustamist.
Aasta vabatahtliku nominendi tunnustuse said Lea Krass, Põltsamaa päästekomando meeskond, Piret ja Raul Pärnasalu, Põltsamaa valla lastelaagri korraldajad Kamari haridusselts, Adavere Mõisa Selts ja Lustivere Külaselts, Diana Tuul, Taimar Pikkat ja Põltsamaa piirkonna seiklusorienteerumise korraldustoimkond.
Aasta kultuuritoetaja tänukirja pälvis Indrek Eensalu ning nominendid olid Pajusi rahvamaja, Lea Krass, Kristi Romm, Lembit Paal ja Raivo Lehiste.
Kauni Kodu konkursi tänukirja said aga perekond Sakk Tuulemäe talust, Ell Maanso ja Mikk Sääsk Puurmanist, Puurmani lasteaed Siilipesa, perekond Kõressaar, Maiu Orav, perekond Saarmann, Saar, Loova ja Kuus ja Pajusi külamaja ning tööstushoonete kategoorias AS Viraito.
Tunnustati ka säravaid noorsootöötajaid ja vabatahtlikke abi eesti Toidupangas ja eriolukorra ajal.
Silmapaistvate sportlike saavutuste eest said tänukirjad Kai Pähkel, Hanna-Brita Kaasik, Saskia Alusalu, Marten Liiv, Silja Goroško ja spordiklubi Motiiv.
Tänukirja silmapaistva spordiürituse korraldamise eest Põltsamaa vallas pälvisid mittetulundusühing Sporty ja Põltsamaa Tehnikaspordiklubi.

blog comments powered by Disqus