Põltsamaa uus kunstigalerii, Kesk-Eesti suurim

Põltsamaa lossikompleksi kuuluva majandushoone pööningukorrusest on kasutusele võetud ligi pool, galeriil on põrandapinda üle 200 m². Soliidse ja väljapeetud näituseruumi asemel ootab vaatajat küll ees soojustamata pööning, kus lae asemel pea kohal paljad katusekonstruktsioonid ning kust jooksevad läbi sooja- ja ventilatsioonitorud.

Galeriis on eeskujulik näitusesaali valgustus. Kaheruumiline pind on sobilik praktiliselt kõigi erinevate kunstiliikide taiestele. Ja mis kõige olulisem – nüüd on olemas koht, kus saab eksponeerida ka suuremõõtmelisi töid.

Vooremaa tegijad tunnustavad kohaliku kunstiseltsi ettevõtlikkust. Põltsamaa jaoks tähendab galerii võimalust tuua kohale professionaalset kunsti üle Eesti ning anda võimalus oma kunstikooli õpilastele. Põltsamaa lossihoov aga saab juurde veel ühe kasutusvõimaluse . Lisaks muuseumile, kunstikoolile, kirikule, veinikeldrile ja nüüd ka galeriile on lossikompleksis viimase aasta jooksul oma koha leidnud Põltsamaa Käsitööseltsi värkstuba ning pressimuuseumi asutamisega tegelev Ajakirjanduse Uurimis- ja Koolituskeskus. Alates oktoobrikuust on lossi müür ja kiriku torn pimedal ajal valgustatud.

30. september 2008

blog comments powered by Disqus